Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
GEZİ
29/05/2020

Kruger Ulusal Parkı'nda özel bir butik otel: Kruger Shalati: The Train on the Bridge

Afrika kıtasının en büyük doğal yaşam alanı Kruger Milli Parkı'nın içinde kapılarını ziyaretçilerine açacak olan Kruger Shalati: The Train on the Bridge, tarihin bir köprünün üstüne konuşlanmış bir tren vagonundan oluşuyor.

Kruger Ulusal Parkı, 20 bin km²'lik yüzölçümüyle Afrika kıtasındaki en geniş, en popüler ve önemli vahşi yaşam alanıdır. Vahşi yaşam çeşitliliği çok zengin olan parkta şanslı ziyaretçiler Big Five olarak adlandırılan aslan, leopar, bufalo, fil ve gergedan görme şansına sahip. Şimdi sizleri buraya konuşlanmış çok özel bir butik otele götürmek istiyoruz. Kruger Shalati: The Train on the Bridge, yani Köprünün Üzerindeki Tren, Eylül'de ayında kapılarını ziyaretçilerine açmaya hazırlanıyor. Bu sıra dışı inziva mekanı, Güney Afrika'nın muhteşem safari parkı Kruger'deki tarihi Skukuza köprüsünde park halinde olan restore edilmiş bir lokomotif trenden oluşuyor.Burası eşi benzeri olmayan bir butik otel ve amacıysa ilk kaşiflerin neredeyse 100 yıl önce yaptığı gibi safari parkına trenle varmanın büyüsünü yeniden yaşatabilmek. Tren, vagonlardaki 24 lüks süit ve trenin yanındaki Köprü Evi'ndeki 7 muhteşem odasıyla Kruger tarihinin en önemli dönemlerinden birine saygı duruşunda bulunuyor. Tüm odalar yerel sanatçıların ve zanaatkarların eserleriyle donatılmış. Ayrıca odaların cam duvarları Kruger Milli Parkı’nın göz alabildiğince uzanan manzarlarını misafirlerine sunuyor.
 1920'lerin başında kaşiflerin yolculuk ettiği trenler, tam olarak Kruger Shalati treninin şu anda bulunduğu noktaya park ediyormuş. Yolcuları taşıyan tren Sabie Nehri’nin üzerindeki Selati Köprüsü’nde mola verir ve ardından sabahın ilk ışıklarıyla yeniden yola çıkarmış. Afrika’nın doğası ve kültüründen ilham olan otelin gecelik konaklama ücreti ise kişi başı 430 dolardan başlıyor. Seyahat yasakları devam etse de hayal kurmak halen serbest!