Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
GEZİ
31/12/2018

İsveç'in meşhur buz oteli 2018-2019 sezonunda da muhteşem

Geçtiğimiz ay kapılarını 29. kez misafirlerine açan Icehotel'in odaları dünyanın her yanından 33 sanatçının katkılarıyla tasarlanmış. Buz otel yine muhteşem!


Dünyaca ünlü otel, 29. senesinde, yeni misafirleri için her zamanki gibi sıfırdan inşa edildi. İlk kez 1989 yılında kapılarını açan Icehotel, bildiğiniz gibi her kış sıfırdan inşa ediliyor. Bu yılki otel inşasında İsveç’in meşhur nehri Torne’den elde edilen beş bin ton kristal ve 30 bin ton saf kar kullanılmış. Otelin yapım çalışmaları Ekim ayında başlamış ve farklı ülkelerinden gelen 33 sanatçı ve inşaat ustası projede görev almış. Bu ekibe ek olarak ayrıca 50 kişilik bir grup da otelin standart odalarının inşasıyla uğraşmış. Oda sıcaklığının -5 derece olduğu otelde içkinizi içeceğiniz bardaktan, üzerinde uyuyacağınız yatağa kadar her şey buzdan yapılıyor. 21 tenis kortu büyüklüğünde bir alana inşa edilen bu inanılmaz otel, yaklaşık 50 bin saatlik bir çalışmanın ardından tamamlanmış.

 


14 Aralık'ta yeni sezonunu açan Icehotel’de, her biri diğerlerinden farklı tarza tasarlanmış 15 süit odası bulunuyor. Bütçesi süit odalara yetmeyenler içinse, daha mütevazı şartlarda döşenmiş 20 oda bulunuyor. Otelin dört bir yanına yayılmış olan buzdan sanat eserleriyse, dünyaca ünlü buz heykeltıraşları tarafından tasarlanmış. Icehotel’in bu sezon dünyanın dört bir yanından 70 bin civarında ziyaretçi ağırlaması bekleniyor. Şimdiden 50 düğün seremonisinin yapılacağı ise kesinleşmiş durumda. Bu arada Icehotel’de konaklamanın haricinde, snowmobil gezileri, köpeklerin çektiği kızaklarla turlar ve buz heykelleri sergisi gibi aktiviteler de bulunuyor. 13 Nisan'a kadar hizmet vermeye devam edecek olan Icehotel’de iki kişilik oda fiyatlarıysa, 260 dolar olarak belirlenmiş.