Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
GEZİ
21/01/2017

Andy Yeung’dan sıra dışı Hong Kong fotoğrafları

Ghost in the Shell animesiden ilham alan fotoğrafçı Andy Yeung’un objektifinde oldukça farklı bir Hong Kong sizi bekliyor...

Fotoğrafçılık günümüzün en gözde hobilerinden ve sanat dallarından biri hiç şüphesiz. Özellikle de dijital cihazların artması ve tabii ki akıllı telefon çağında yaşıyor olmamızdan dolayı tarihte hiç olmadığı kadar fazla fotoğraf çekiliyor. Bu durum bir görüntü çöplüğü yarattığı gibi, pek çok başarılı fotoğrafçının ortaya çıkmasına da imkân sağlıyor.
İşte o başarılı fotoğrafçılardan biri daha: Andy Yeung. Hong Kong’da yaşayan ve bugüne kadar genellikle gazete ve TV kanalları ile çalışan Yeung, şu sıralarda şehir fotoğrafçılığı üzerine harcıyor mesaisini. Ve son olarak sergilediği Hong Kong fotoğraflarıyla adından söz ettiriyor. Yeung, Hong Kong’u bu şekilde ele alma fikrinin, 1995 tarihli Ghost in the Shell animesini izlerken aklına geldiğini ifade ediyor.
Bu arada fotoğrafçılık ile ilgili pek çok haberimizin yer aldığı sayfamıza şu adresten ulaşabilirsiniz. Özellikle Prens Fazza’nın objektifinden Dubai fotoğraflarını kaçırmayın deriz.