Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
14/04/2021

Zack Snyder imzalı zombi filmi Ölüler Ordusu’ndan fragman geldi

21 Mayıs'ta Netflix'te yayımlanacak zombi filmi Ölüler Ordusu (Army of the Dead), Zack Snyder’ın 2004 yılında ilk uzun metraj filmi olarak çektiği Ölülerin Şafağı filminden yıllar sonra zombi alt türüne dönüş yaptığı film olacak.

18 Mart’ta HBO Max ekranlarında 2017'de vizyona giren Justice League filminin yeni versiyonu olan Zack Snyder's Justice League ile karşımıza çıkan yönetmen Zack Snyder’ın yeni filmi Netflix’te ekrana gelecek Army of the Dead (Ölüler Ordusu) olacak. Bir zombi istilası sonrası karantina bölgesi olan Las Vegas'ta çılgın bir soygun planını uygulamaya çalışan bir grup paralı askerin hikâyesini anlatan Ölüler Ordusu, Zack Snyder’ın 2004 yılında ilk uzun metraj filmi olarak çektiği Ölülerin Şafağı filminden yıllar sonra zombi alt türüne dönüş yaptığı film olacak. Netflix’in ilk resmi fragmanını paylaştığı Ölüler Ordusu filmi, 21 Mayıs’ta ekranlarda olacak.
 Las Vegas'ta meydana gelen bir zombi salgınının ardından bir grup paralı asker, karantina bölgesine girerek tarihin en büyük soygunlarından birini gerçekleştirmek için harekete geçer. Eski bir zombi savaş kahramanı olan Scott Ward (Dave Bautista), evi olarak adlandırdığı kasabada ucuz işlerde çalışarak yaşamını sürdürür. Günün birinde kumarhane patronu Bly Tanaka (Hiroyuki Sanada), ona reddedemeyeceği bir teklif sunar: 32 saat içinde hükümet tarafından bombalanmadan önce şehirde bulunan bir kasadaki 200 milyon doları almak için zombi istilasına uğramış karantina bölgesine girmek. Görüşmediği kızı Kate (Ella Purnell) ile barışabileceği umuduyla teklifi kabul eden Ward, bu soygun için uzmanlardan oluşan bir ekip kurar.
 
Ekipte usta bir tamirci ve Ward’un eski arkadaşı Maria Cruz (Ana de la Reguera); zombi öldürme konusunda uzman olan Vanderohe (Omari Hardwick); helikopter pilotu Marianne Peters (Tig Notaro); kazanmak için her yola başvuran Mikey Guzman (Raúl Castillo) ve en yakın arkadaşı Chambers (Samantha Win), kumarhanenin güvenlik şefi Martin (Garret Dillahunt); bir güvenlik görevlisi olan Burt Cummings'i (Theo Rossi) işe alan Coyote (Nora Arnezeder) lakaplı çılgın savaşçı ve Alman kasa hırsızı Dieter (Matthias Schweighöfer) yer alıyor. Vakit daralırken ve hızlı bir Alfa zombi sürüsü şehre yaklaşırken, eşi benzeri görülmemiş büyüklükteki bu soygunu gerçekleştirmek için kesin olan tek bir şey vardır: Hayatta kalan her şeyi alır.