Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
10/11/2017

Yeni Star Wars üçlemesi ve tarihin ilk Star Wars dizisi geliyor

Dikkat! Dikkat! Bu bir tatbikat değildir! Disney, yeni Star Wars sinema üçlemesini ve tarihin ilk Star Wars dizisini resmen duyurdu!


Star Wars sevenler yaklaşık bir ay sonra serinin yeni filmi The Last Jedi'a kavuşma heyecanını yaşarken Disney ve Lucasfilm'den bomba haberler geldi. İlk haberimiz yeni Star Wars üçlemesi hakkında! Evet yanlış okumadınız, Episode 8'i izlememize günler kala ve Episode 9'dan sonra Star Wars evreninde neler izleyeceğimizi merak ederken bu muazzam haberle karşılaştık. Şimdi kısaca bu yeni üçlemeye dair açıklanan bilgileri özet geçeceğiz.
Öncelikle bu üçlemenin Skywalker ailesinin yaşadıklarını gördüğümüz ve Episode 9'la birlikte 2019 yılında tamamlanacak olan seriyle bir alakası bulunmayacak. Star Wars evreninde bamaşka karakterlerin öykülerini izleyeceğimiz üçlemenin kaptan köşkünde Rian Johnson oturuyor. Rian Johnson, The Last Jedi filminin yönetmeni ve kariyerinde Looper ve Breaking Bad gibi bomba işler var! Johnson, bu yepyeni üçlemenin hem senaristliğini hem de yönetmenliğini üstlenecek. Bizler The Last Jedi, Solo ve Episode 9'u izlerken, Johnson da 2020 yılıyla birlikte gösterime girmesi beklenen yeni Star Wars üçlemesinin üzerinde çalışmaya başlayacak.
Dediğimiz gibi Skywalker ailesinin hikayesinden bağımsız bir film izleyeceğiz. Star Wars'un tonla çizgi romanı, video oyunu ve kitabı bulunan devasa bir evren olduğunu düşünürsek Johnson'ın bu evrenin uzak köşelerinden ilham almasını olası görüyoruz ve haberleri heyecanla bekliyoruz!

 

 

İkinci bomba ise, tarihin ilk Star Wars dizisi elbette. Bu dizi 2019 yılında yayın hayatına başlayacak olan Disney kanalında yayınlanacak. Disney tıpkı Netflix ya da Amazon Prime örneğinde olduğu gibi kendi çevrimiçi kanalını açacak ve yayınlarını aylık üyelik ücreti karşılığı internet üzerinden yapacak. Bu kanala dair Disney'in elindeki markaları kullanmayı planladığı pek çok projesi olacak. Disney CEO'su Bob Iger, düzenlediği basın toplantısında yeni Marvel dizilerinin de 2019 yılından itibaren sadece bu kanal üzerinden yayınlanacağını duyurdu. Disney'in Netflix'te yayın hayatına başlayan dizileri 2019'dan itibaren bu kanala transfer olacak. Iger aynı zamanda tarihin ilk Star Wars dizisinin de bu kanalda yayın hayatına başlayacağını duyurdu. Iger, dizinin Clone Wars ya da Rebels'ın aksine animasyon olmayacağını ve tamamen modern dizi formatında, ünlü oyuncularla benzersiz bir Star Wars deneyimi sunacağını duyurdu. Disney kanalı için yepyeni bir animasyon dizi de planladıklarını duyuran Iger, dizilerin içeriklerine ya da sevdiğimiz karakterleri görme ihtimalimize dair ser verip sır vermedi. Yeni diziyi 2019'da, yeni üçlemeyi 2020'de izlemeye hazır mısınız? Neyse ki bu uzun süreçte bizi oyalayacak üç enfes Star Wars filmi gösterime girecek! Güç sizinle olsun!