Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
31/08/2021

Yeni Marvel filmi Shang Chi ve 10 Halka Efsanesi, 3 Eylül'de vizyona giriyor

Babası tarafından suikastçı olmak üzere yetiştirilen Shang-Chi’nin öyküsünü anlatacak yeni Marvel filmi Shang Chi ve 10 Halka Efsanesi, 3 Eylül'de vizyona giriyor.

Marvel dünyasına ilk kez 1973 yılında merhaba diyen Shang-Chi karakterinin ilk filmi, Marvel hayranları tarafından uzun zamandır heyecanla bekleniyor. Salgın sebebiyle önce çekimleri sonrasında da vizyon tarihi birkaç kez ertelenen Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings sonunda 3 Eylül’de vizyona girecek. Marvel’ın farklı kültürlerle birlikte daha da büyümeye stratejisinin örneği olan filmin oyuncularının neredeyse tamamı Asyalılardan oluşuyor. Daha önce Tekan ve Kim's Convenience gibi yapımlarda boy gösteren Simu Liu'nun başrolde yer aldığı filmde, oyuncuya Tony Leung (Wenwu), Awkwafina (Katy), Michelle Yeoh (Jiang Nan), Fala Chen (Jiang Li), Meng’er Zhang (Xilaing) ve Florian Munteanu (Razor Fist) gibi isimler eşlik ediyor.

 

 


Wonder Woman 1984, Zombieland 2, Spider-Man Into the Spider-Verse 2 gibi yapımların senaryosunu kaleme alan Dave Callaham, filmin senaryosunu çizgi romanlardan uyarlayan isim olarak dikkat çekerken, filmin yönetmen koltuğunda ise Short Term 12, The Glass Castle ve Just Mercy gibi filmlere imza atan Destin Daniel oturuyor. Marvel Sinematik Evreni'nin Faz 4 filmleri arasında yer alan ve Türkçeye ‘Shang Chi ve 10 Halka Efsanesi’ olarak çevrilen Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, babası tarafından suikastçı olmak üzere yetiştirilen Shang-Chi’nin hikayesini merkezine alıyor. Shang-Chi'nin babası ölümsüz bir büyücüdür. Babası tarafından suikatçı olmak üzere eğitilen Shang-Chi, aynı zamanda simya ve insanüstü güçlerle dövüş tekniklerini geliştirir. Fakat babasının yıkıcı güçlere sahip kötü biri olduğunu öğrenen Shang-Chi, güçlerini imparatorluğunu yıkmak için kullanacaktır. Babasının düşmanıyla dost olan Shang-Chi, dünyayı gezer ve birçok süper kahramanla yolları kesişir.