Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
20/04/2021

Yeni Marvel filmi Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings'den fragman

Babası tarafından suikastçı olmak üzere yetiştirilen Shang-Chi’nin öyküsünü anlatacak yeni Marvel filmi Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, MCU içerisindeki Asya kökenli bir karakterin ilk solo filmi olacak.

İlk olarak 1973’te Marvel dünyasına merhaba diyen Shang-Chi’nin 3 Eylül’de vizyona girecek filmi Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings'den (Shang-Chi ve 10 Yüzük Efsanesi) beklenen fragman geldi. Marvel’ın farklı kültürlerle birlikte daha da büyümeye stratejisinin örneği olan filmin oyuncularının neredeyse tamamı Asyalılardan oluşuyor. Marvel Sinematik Evreni’nin 4. Fazı’nda yer alan Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, babası tarafından suikastçı olmak üzere yetiştirilen Shang-Chi’nin hikayesini merkezine alıyor.
 


Shang-Chi'nin babası ölümsüz bir büyücüdür. Babası tarafından suikatçı olmak üzere eğitilen Shang-Chi, aynı zamanda simya ve insanüstü güçlerle dövüş tekniklerini geliştirir. Fakat babasının yıkıcı güçlere sahip kötü biri olduğunu öğrenen Shang-Chi, güçlerini onun imparatorluğunu yıkmak için kullanacaktır. Babasının düşmanıyla dost olan Shang-Chi, dünyayı gezecek ve birçok süper kahramanla yolları kesişecektir. Pandemi nedeniyle vizyon tarihi etkilenen yapımlardan biri olan ve MCU içerisindeki Asya kökenli bir karakterin ilk solo filmi olan Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings filminin kadrosunda Simu Liu, Awkwafina, Tony Chiu-Wai Leung ve Fala Chen gibi isimler bulunuyor. Filmin ymnetmenliğini Short Term 12, The Glass Castle ve Just Mercy gibi filmlere imza atan Destin Daniel Cretton'ın üstleniyor.