Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
07/07/2021

Val Kilmer belgeseli Val, ilk fragmanıyla huzurlarınızda

Kariyerinde Top Gun, The Doors, Heat ve The Saint gibi filmler olan Val Kilmer'ın çocukluk ve kariyer hayatı Val belgeseliyle ölümsüzleşecek. Amazon Prime'da ekrana gelecek belgeselden ilk fragman geldi.

Kariyerinde pek çok karavana film olsa da Top Gun (1986), The Doors (1991), Heat (1995) ve The Saint (1997) gibi unutulmaz filmlere imza atan Val Kilmer, Amazon Prime ekranlarında izleyeceğimiz Val belgesiyle hayranlarının karşısında olacak. Amazon Prime, belgeseli yapımcısı olan A24 şirketinden satın aldı. Son yıllarda sağlık problemleri yaşayan oyuncu, Val belgeseli için aslında çok uzun yıllardır çalışıyor. Sinema kariyerinde 40 yılı geride bırakan Kilmer, bir aktör olarak kariyerinde ilerlerken binlerce saatlik görüntü biriktirerek kendi hayatını da adeta an ve an belgelemiş. 

 Kardeşleriyle birlikte 16 mm’lik bir kamerayla evde film çekmekten tutun da Kilmer’in en büyük projelerinden bazılarının setlerinden alınan görüntülere kadar uzanan pek çok görüntüyü değerlendiren Kilmer, belgeselin yönetmenleri Leo Scott ve Ting Poo ile yakın temasta halinde olmuş. Kariyerinde daha önce The Case Against 8, The Keepers, Wild Wild Country, Five Came Back ve 13th gibi belgeseller olan Ben Cotner, Val’ın yapımcılığını üstleniyor. Prömiyerini 7 Temmuz’da Cannes Fim Festivali’nde yapacak Val, 23 Temmuz’da ABD’de sinemalarda gösterildikten sonra 6 Ağustos’ta Amazon Prime ekranlarında olacak.