Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
03/02/2021

Tom Hanks’li News of the World filmi, 10 Şubat’ta Netflix’te

Tom Hanks’in başrolünde olduğu Western temalı News of the World filmi, 10 Şubat’ta Netflix’te olacak. Film, Amerikan İç Savaşı’nın ardından kimsesiz kalan bir kızı, akrabalarının yanına götürmeye çalışan bir adamı konu ediniyor.

Tom Hanks’in başrolünde olduğu News of the World (Dünyadan Haberler) filmi, 10 Şubat’ta Netflix’te olacak. Paulette Jiles’in aynı isimli -2016 tarihli- romanından uyarlanan film, Amerikan İç Savaşı’nın ardından kimsesiz kalan bir kızı, yaşayan son akrabalarının yanına götürmeye çalışan bir adamın hikayesini konu ediyor. News of the World filminin yönetmeni ise Paul Greengrass. Bloody Sunday, Bourne Supremacy ve United 93 gibi filmlerle tanınan Paul Greengrass, Tom Hanks ile daha önce En İyi Film Oscar'ı adayı olan Captain Phillips filminde çalışmıştı.
 ABD İç Savaşı'nın sona ermesinden beş yıl sonra, üç muharebe görmüş gazi Yüzbaşı Jefferson Kyle Kidd (Tom Hanks) başkanlardan ve kraliçelerden haberler, görkemli kan davaları, yıkıcı felaketler ve dünyanın her yerinden sürükleyici maceralar içeren gerçek hikâyeler anlatarak kasaba kasaba gezmektedir. Teksas'ın düzlüklerinde Johanna (Helena Zengel) adlı 10 yaşındaki kızla yolları kesişir. Kiowa yerlileri tarafından altı yıl önce kaçırılan kız onlardan biri gibi yetiştirilmiştir. Hiç tecrübe etmediği bir dünyaya karşı düşmanca tavırlar sergileyen Johanna, her ne kadar istemese de biyolojik teyzesi ve eniştesine geri götürülmektedir. Kidd, çocuğu yasalara göre ait olduğu yere bırakmayı kabul eder. Acımasız vahşi doğada yüzlerce kilometre yol kat eden ve kendilerine bir ev arayan ikili, hem insanlardan hem de doğa koşullarından kaynaklanan muazzam zorluklarla karşılaşacaktır.