Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
13/03/2019

Tolkien biyografisinden yeni poster var

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit'in yaratıcısı J.R.R. Tolkien’in hayatı anlatan Tolkien filminden yeni bir poster geldi. 10 Mayıs'ta vizyona girecek filmle büyük bir dehanın gençlik yıllarına gideceğiz. 


81 yıllık yaşamına edebiyatın mihenk taşlarından biri olmasını garantileyecek kadar çok şey sığdırmayı başaran Tolkien, bugün halen eserleriyle milyonlara ilham vermeye devam ediyor. Bu büyük dehanın yaşamından en özel kesitleri 10 Mayıs'ta vizyona girecek Tolkien filmiyle çok daha detaylı öğrenme şansına sahip olacağız. İlk kez Kasım 2013'te duyurusu gerçekleşen filmin çekimleri Ekim 2017'de başlamıştı. Chernin Entertainment ve Fox Searchlight‘ın işbirliği ile kotarılan filmin yönetmen koltuğunda ise, Dome Karukoski (Tom of Finland) oturuyor. J.R.R. Tolkien'in gençlik günlerini ve eşi Edith Bratt ile olan ilişkisini beyazperdeye yansıtacak olan filmde Birinci Dünya Savaşı’nın başlamasıyla Tolkien’in cephede geçirdiği, eserlerine de oldukça etki eden 4 yıllık süreç anlatılacak. 
Tolkien'in başrolünde Nicholas Hoult'ı (Rebel in the Rye, Mad Max: Fury Road) izleyeceğiz. Edith Bratt'ı ise Lily Collins (The Last Tycoon, Rules Don’t Apply) canlandıracak. 10 Mayıs'ta vizyona girecek filmin diğer oyuncu kadrosunda ise Colm Meaney (Star Trek: Deep Space Nine), Craig Roberts (Red Oaks), Anthony Boyle (The Lost City of Z), Patrick Gibson (The OA), Tom Glynn-Carney (Dunkirk), Genevieve O’Reilly (The Legend of Tarzan), Laura Donnelly (Outlander), Pam Ferris (Holmes and Watson) and Derek Jacobi (Murder on the Orient Express) gibi isimler yer alıyor. Bu arada Tolkien'in yeni posteri de görücüye çıktı.