Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
28/02/2021

The Notorious B.I.G. belgeseli Biggie: I Got a Story to Tell, 1 Mart'ta Netflix'te

Rap müziğin en önemli isimlerinden biri olan ve henüz 24 yaşındayken 1997’de öldürülen The Notorious B.I.G., şahane bir belgeselle Netflix'te olacak. Biggie: I Got A Story To Tell adlı belgesel, 1 Mart'ta yayında.

Christopher George Latore Wallace nam-ı diğer The Notorious B.I.G., henüz 24 yaşındayken, 1997’de Los Angeles'ta vurularak öldürülmüştü. Geçtiğimiz yıl Rock and Roll Hall of Fame'e kabul edilen ve yaşasaydı bu yıl 50. yaşını kutlayacak olan Notorious B.I.G.nin öyküsünü anlatan Biggie: I Got A Story To Tell adlı belgesel, tüm zamanların en müthiş ve en etkili rap müzisyenlerinden birinin hayatına onu en iyi tanıyanların gözünden yepyeni bir bakış sunuyor. Biggie Smalls olarak da bilinen The Notorious B.I.G., sadece imza attığı hit şarkılar ve rapçiler arasında şarkı yazma tekniği konusunda yaptığı devrimsel değişikliklerle değil, dönemin en büyük problemlerinden biri olan Doğu Yakası & Batı Yakası savaşında New York’u Nas’a birlikte tekrar zirveye taşımasıyla da çok özel bir yere sahip.
 


Biggie'nin mirasını yönetenlerin iş birliği ile hazırlanan ve 1 Mart’ta Netflix ekranlarında olacak Biggie: I Got A Story To Tell, hızlı çıkışı ve trajik ölümüyle rap tarihinde önemli bir yere sahip olan sanatçının öyküsünü samimi bir şekilde aktarıyor. Emmett Malloy tarafından yönetilen belgeselde hem Biggie'nin en iyi arkadaşı Damion "D-Roc" Butler tarafından çekilen ender görüntüler hem de yakın arkadaşları ve ailesiyle yapılan yeni röportajlar yer alıyor. Uyuşturucu batağına batmış bir mahalleden dünyanın en ünlü rap yıldızlarından birine dönüşen Christopher Wallace'ın bu ibretlik ve sıra dışı öyküsünü mutlaka izleyin.