Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
04.12.2017

Tereddüt’e Frankfurt’tan 4 ödül birden

Yeşim Ustaoğlu’nun övgüler toplayan son filmi Tereddüt, şimdi de 17. kez düzenlenen Frankfurt Türk Film Festivali’nden 4 ödülle birden döndü.


Yeşim Ustaoğlu’nun son filmi “Tereddüt”ün ödül yolculuğu devam ediyor. En son, Berlin’de düzenlenen Around the World in 14 Film’in 2017 seçkisinde gösterilen “Tereddüt”, önceki gün sonra eren Frankfurt Türk Film Festivali’nden de En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo ve En İyi Kadın Oyuncu ödülleriyle döndü. Ustaoğlu, En İyi Film Ödülü’nü alırken “Bu ödülü yaşam hakkı elinden alınan çocuklara ve özelliklere kadınlara adıyorum” dedi.

 


Buket Alakuş, Hannes Karnick, Brigitte Strubel-Mattes, Claudia Prinz, Barbara Trotnow veMehmet Arif Özserin’den oluşan jüri, “Albüm”, “Babamın Kanatları”, “Bana Git De”, “Beginner”, “Koca Dünya”, “Müthiş Bir Film”, “Rauf”, “Rüzgarda Salınan Nilüfer” ve “Toz”un da aralarında olduğu 10 film arasından “Tereddüt”ü “En İyi Film” seçti. “Tereddüt”aynı zamanda“En İyi Yönetmen” ve “En İyi Senaryo” dallarında da Yeşim Ustaoğlu’na Altın Elma Ödülü getirirken, filmin oyuncularından Ecem Uzun da En İyi Kadın Oyuncu seçildi.
 


Tereddüt fragman: