Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
05/03/2021

Tayvan sinemasından bol kanlı bir zombi korku filmi: The Sadness

Tayvan filmi The Sadness, kafadan kontak filmlerden hoşlananların kaçırmaması gereken bir film. Bol kanlı bir zombi korku filmi izlemek isteyenler The Sadness’ı radarında tutsun.

Tayvan sinemasından sağlam ve bol kanlı bir zombi korku filmi izlemek isteyenler The Sadness’ı radarında tutsun. İzleyenleri dehşete düşürecek pek çok sahnesi olan The Sadness, insanların mutasyona uğrayarak zombilere dönüşmesine neden olan ölümcül bir virüsü konu alan bir bilim kurgu-korku filmi. Tıpkı şimdilerde başa çıkmaya çalıştığımız COVID-19 gibi, bu filmde de pek çok insana yeni bir virüs türü musallat oluyor ve sürekli mutasyona uğrayarak insanlara bulaşıyor. Bir yandan virüse çare bulunmaya çalışılıyor olsa da yeni virüsün yayılmasıyla birlikte dünyanın dört bir yanındaki insanlar duruma uyuşukluk geliştirmeye başlıyor. Virüsün mutasyonuna ve Tibet krizinin kapıda olduğuna kimse inanmazken, filmde olaylar iki ana karakter Junzhe ve kız arkadaşı Kai Thing etrafında dönüyor.
 


Junzhe ve Kai Thing, salgının ne zaman biteceği hakkında konuşsalar da hayatlarına normal bir şekilde devam etmeye çalışırlar. Ancak bir sabah Junzhe, Kai Ting’i işe bıraktıktan sonra her ikisi de bu bilinmeyen yaratıkların saldırılara ilk elden tanık olurlar. Öyle ki kahvaltı dükkanı sahibinin büyükannesi tarafından bir güzel benzetilip, ısırılması, yan komşunun aniden bir silahla sokağa koşması ve her tarafta sürekli yükselerek artan şiddetli isyanlar gibi akıl almaz olaylar yaşanır. Panik ve çığlıkların her yere yayıldığı, enfekte ve anormal insanların kol gezdiği şehir için sorulacak soru bellidir: Şiddet ve öldürme dehşetinden kimler kurtulacaktır? Ve Junzhe kayıp sevgilisi Kai Ting’i nasıl kurtaracak ve aynı zamanda hayatta kalmayı da başaracaktır? Rob Jabbaz’ın hem kaleme aldığı hem de yönettiği The Sadness, kafadan kontak filmlerden hoşlananların kaçırmaması gereken bir film.