Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
11/05/2020

Stephen King’in 2014 tarihli sevilen romanı Revial, sinema filmi oluyor

Sıradaki Stephen King uyarlaması 2014 çıkışlı Revival olacak. Türkçeye Diriliş adıyla kazandırılan Revival, 2019’da gösterime giren Doctor Sleep uyarlamasına imza atan Mike Flanagan’ın ellerinden çıkacak.

Korku edebiyatının kralı Stephen King'in o kadar çok kitabı var ki edebiyat uyarlamalarını çöp öğütücüsü gibi tüketen Hollywood, her an yeni bir Stephen King projesini gönül rahatlığıyla duyurabiliyor. Sıradaki Stephen King uyarlaması 2014 çıkışlı Revival olacak. Türkçeye Diriliş adıyla kazandırılan Revival, 2019’da gösterime giren Doctor Sleep uyarlamasıyla, daha önce King ile çalışma fırsatı bulmuş Mike Flanagan’ın ellerinden çıkacak. Falagan, 2017’de Netflix için Stephen King’in 1992 tarihli Gerald’s Game’i de uyarlamıştı. Mike Flanagan ayrıca The Haunting of Hill House'un da yaratıcılığını üstlenmişti.
 Yapımcılığını Warner Bros.’un üstlendiği film için, Flanagan senaryo çalışmalarına başlamış durumda. Revival’ın hikayesinden baksedersek; New England'ın ufak bir kasabasında küçük bir çocuk ile kasabanın yeni rahibi arasında gizli bir takıntıyı temel alan derin bir bağ oluşur. Ancak, ailesinin başına korkunç bir felaket gelen genç rahip Tanrı'yı lanetleyerek kasabayı terk eder.Aradan yıllar geçer. Artık bir yetişkin olan küçük çocuk, parçası olduğu rock gruplarıyla bütün ülkeyi dolaşırken eski dostu ile tekrar karşılaşır ve bu karşılaşma şeytanın bile aklına gelmeyecek bir anlaşmayla perçinlenir... 50 yıllık bir dönemi anlatan ve Stephen King'in şimdiye dek yazdığı en dehşet verici sonla noktalanan Diriliş, King'in en sevilen yapıtlarından biri.