Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
16/01/2018

Sofra Sırları'ndan yeni fragman geldi

Yönetmenliğini ve senaristliğini Ümit Ünal’ın üstlendiği Sofra Sırları, 16 Şubat'ta gösterime giriyor. Demet Evgar filmde ev hanımı, aşçı ve bir seri katil olarak karşımıza çıkacak.


9, Anlat İstanbul, Ara gibi önemli filmlerin yönetmeni; Teyzem, Arkadaşım Şeytan ve Berlin in Berlin gibi kült yapımların senaristi Ümit Ünal’ın 10 yılı aşkın süredir üzerinde çalıştığı yeni filmi Sofra Sırları, 16 Şubat'ta vizyona giriyor. Kara komedi türündeki film, taşrada yaşayan sıradan bir ev hanımının yavaş yavaş gerçeklik sınırlarının dışına çıkmasını konu alıyor. Dramatik ve komik tarafları da olan film, Türk mutfağı hakkında bir yemek filmi olarak da dikkat çekiyor. 
Yönetmenliğini ve senaristliğini Ümit Ünal’ın üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Demet Evgar, Fatih Al, Alican Yücesoy, Elit Andaç Çam, Fırat Altunmeşe, Ferit Aktuğ, Emrah Kolukısa, Burcu Yasemin Şeyben, Burcu Halaçoğlu yer alıyor. Demet Evgar’ın canlandırdığı Neslihan karakteri mükemmel bir ev hanımı, mükemmel bir aşçı ve bir seri katil olarak karşımıza çıkıyor. Şehre yeni atanmış, çok zeki, Amerika’da eğitim görmüş, hırslı ve genç bir komiser, Neslihan’ın bir şeyler çevirdiğini ve peş peşe cinayetlerde parmağı olduğunu anlar ama bir türlü gerçek bir kanıt bulup Neslihan’ı yakalayamaz. Neslihan her cinayetten tereyağından kıl çeker gibi, son derece masum hafif çatlak görünerek sıyrılmayı başarır.