Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
30/04/2019

Sega'nın efsane oyunu Sonic the Hedgehog'un film uyarlamasından fragman geldi

Jim Carrey'i Sonic'in ezeli düşmanı Doktor Robotnik rolüyle izleyeceğimiz Sonic the Hedgehog, Sega'nın efsanevi oyununun live-action uyarlaması! 


Paramount Pictures, bu yılın en iddialı video oyunu uyarlaması olması beklenen Sonic the Hedgehog filminden ilk fragmanı yayınladı! Orijinal dilinde Ben Schwartz (Parks and Recreation) tarafından seslendirilen efsanevi video oyun karakteri ilk kez sinemaya uyarlanıyor. Filmin oyuncu kadrosunda oldukça iddialı isimler var! Tüm zamanların en ünlü komedyenlerinden Jim Carrey, bu filmde Sonic'in ezeli düşmanı Doktor Robotnik rolüyle karşımıza çıkacak. Westworld dizisinden hatırlayacağınız James Marsden ise Sonic'le işbirliği yaparak Doktor Robotnik'in şeytani planlarına engel olmaya çalışan polis memuru Tom Wachowski'yi canlandıracak. Bu isimlere ek olarak Adam Pally (Iron Man 3) ve Neal McDonough (Captain America: The First Avenger) da bu eğlenceli film için kamera karşısına geçen diğer önemli isimler olarak dikkat çekiyor.8 Kasım'da vizyona girecek olan Sonic the Hedgehog filmi, uyarlandığı video oyunlarının senaryosunu takip edecek ve süper hızlı mavi kirpimiz Sonic film boyunca Doktor Robotnik'in Chaos Emeralds adlı özel güçlere sahip değerli taşları toplamasına engel olmaya çalışacak. Her ne kadar bu film Sonic'in ilk sinema macerası olsa da Sonic karakteri konuk oyuncu olarak Wreck-It Ralph ve Ready Player One gibi filmlerde beyazperdede karşımıza çıkmıştı.


Sonic the Hedgehog'un ilk oyunu 1991 yılında SEGA konsollarında çıkmıştı. İlk oyun ve devam oyunları o kadar başarılı oldular ki Sonic, 2016 yılında Amerika'nın New York eyaletinin Rochester kentinde bulunan Museum of Play bünyesinde yer alan World Video Game Hall of Fame'e seçilerek ölümsüzleşti. Video oyunları serisinin başarısı halen sürmekte olan Sonic'in en yeni oyunları olan Sonic Mania ve Sonic Forces 2017'de piyasaya çıktı ve PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, PC platformlarında önemli satış başarıları kazandı. Sonic the Hedgehog markasına ait olan oyunlar bugüne dek yıllar içerisinde 360 milyon adeti aşkın satışa ulaştı!