Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
06/09/2021

Ridley Scott’ın yeni filmi The Last Duel, 15 Ekim'de vizyona girecek

2004 tarihli The Last Duel: A True Story of Trial by Combat adlı Eric Jager imzalı kitaptan uyarlanan Ridley Scott’ın yeni filmi The Last Duel, Matt Damon ve Ben Affleck‘i 24 yıl sonra yeniden bir araya getiriyor.

Filmografisinde Blade Runner, Alien, Thelma & Louise, Gladiator, Black Hawk Down ve Hannibal gibi sinema tarihinde önemi yeri bulunan filmler bulunan yönetmen Ridley Scott’ın yeni filmi The Last Duel, yılın en heyecanla beklenen yapımlarından biri. Tarihi bir drama olan 2004 tarihli The Last Duel: A True Story of Trial by Combat adlı Eric Jager imzalı kitaptan uyarlanan filmin senaryosunu Nicole Holofcener, Ben Affleck ve Matt Damon beraber hazırlamışlar. Damon ve Affleck'in en son beraber yazdıkları senaryonun 1997 yapımı Oscarlı film Good Will Hunting olduğunu da hatırlatmak isteriz. Matt Damon ve Ben Affleck‘i 24 yıl sonra beyazperdede yeniden bir araya getiren film, oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor.


 
Adam Driver, Jodie Comer, Harriet Walter, Nathaniel Parker, Sam Hazeldine, Michael McElhatton ve Alex Lawther'ı da izleyeceğimiz The Last Duel, izleyiciyi 14. yüzyıl Fransa’sına götürecek ve çok yakın iki arkadaş olan Jean de Carrouges ve Jacques Le Gris arasındaki intikam hikâyesini mercek altına alacak. Fransa'nın tarihindeki son legal duelloyu anlatan filmde, Marguerite de Thibouville (Jodie Comer) kocasının en iyi arkadaşı tarafından tecavüze uğradığını iddia eder. Kocası şövalye Jean de Carrouges (Matt Damon), en iyi arkadaşı ve aynı zamanda yaveri olan Jacques Le Gris'i (Adam Driver) düelloya davet eder. Carrouges, kazanmak zorundadır çünkü kaybetmesi halinde sadece canından olmayacak aynı zamanda karısı yalan iddialardan dolayı idam edilecektir. Şampiyonlar Ligi’ni andıran kadrosuyla dikkat çeken The Last Duel, 15 Ekim'de vizyona girecek.