Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
28/03/2021

Popüler Playstation oyunu Ghost of Tsushima sinema filmi oluyor

John Wick filmlerinin yönetmeni Chad Stahelski, Ghost of Tsushima'nın sinema uyarlamasını yönetecek. Popüler Playstation oyunu Ghost of Tsushima, bizleri feodal Japonya’nın en kanlı dönemine götürecek.

Bir video oyunu daha filme uyarlanıyor. John Wick filmlerinin yönetmeni Chad Stahelski, Ghost of Tsushima'nın sinema uyarlamasının dümenine geçti. Sony Interactive Entertainment bünyesinde çalışan ve sadece Playstation için oyun üretmesiyle tanınan ünlü stüdyo Sucker Punch’ın Temmuz 2020’de piyasaya sunduğu Ghost of Tsushima ile oyun meraklılarını feodal Japonya’nın en kanlı dönemine götürmüş ve oyunseverlerden tam puan almayı başarmıştı. 6.5 milyonun üzerinde dijital kopya satarak hem savaş oyunlarını hem de Japon kültürünü sevenlerin kalbini çalan bu kanlı oyunda, yaşadığı Tsushima adası Moğol ordusu tarafından istila edilen samuray Jin’in macerasına tanık olmuştuk.
 


Jin, karşısındaki vahşi Moğol savaşçılarıyla savaşabilmek için samurayların onurlu dövüş taktiklerini bırakıp adeta bir hayalete, rakiplerine kan kusturan bir ninjaya dönüşmek zorunda kalmıştı. Tüm Tsushima adasında serbestçe gezebileceğiniz, yepyeni taktikler öğrenirken adadaki direnişin liderine dönüşeceğiniz ve düşmanları kılıcınızla terbiye edeceğiniz bu muazzam oyunun atmosferi bize Akira Kurosawa’nın samuray filmlerini hatırlatmıştı. Zaten Sucker Punch yapımcıları da bu oyunu oluştururken Yojimbo filminden etkilendiklerini gizlememişlerdi.
 


Açık dünyada geçen aksiyon macera oyunu, geniş kırsal bölgeler ve tepelerce uzanan tarlalardan, huzur dolu tapınaklara, eski ormanlara, çetin dağlara ve köylere kadar, adadaki yaşamın çeşitliliğini sergileyen müthiş bir görsel zenginlik sunmuştu. Filmin yönetmeni olarak seçilen Chad Stahelski, The Matrix başta olmak üzere pek çok Hollywood filminde dövüş koreografilerinde çalışmış, 2014’te de John Wick serisiyle yönetmenliğe başlamıştı.