Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
07/12/2020

Pokemon evreninin 23. filmi Pocket Monsters the Movie: Koko hakkında merak edilenler

Orijinal adı Pocket Monsters the Movie: Koko olan yeni Pokemon filmi, 25 Aralık’ta seyirciyle buluşuyor. Bir Pokémon tarafından yetiştirilen Koko adında bir çocuğun hikayesini anlatacak filmden fragman da geldi.

Yepyeni bir Pokémon filmi, 25 Aralık’ta seyirciyle buluşuyor. İlk çıkış tarihi Haziran olan film, pandemi yüzünden Aralık ayına ertelendi. Orijinal adı Pocket Monsters the Movie: Koko olan yapım, bir Pokémon tarafından yetiştirilen Koko adında bir çocuğun hikayesini anlatırken aynı zamanda insanlar ve Pokémonların arasında oluşan yepyeni bir bağı konu alıyor. Ormanın derinliklerinde, herhangi bir insan yerleşkesinden oldukça uzaklarda, Okoya Ormanı yer almaktadır. Okoya Ormanı'na yabancıların girmesi yasaktır ve giriş-çıkışlar sıkı kurallar ile korunmaktadır.
 


Bu ormanda yaşayan bir insan çocuğu olan Koko, Efsanevi Pokémon Zarude tarafından sanki bir Pokémon gibi yetiştirilir. Koko büyüdüğü halde kendisinin bir Pokémon olduğundan asla şüphe dahi etmez. Ancak günlerden bir gün Koko, Pokémon eğiticisi Ash ve Pikachu ile tanışır. İlk defa bir insan arkadaşı olan Koko kendini sorgulamaya başlar. Acaba gerçekten bir Pokémon mudur? Yoksa aslında bir insan mıdır? Okoya Ormanı bir tehlike ile karşı karşıya kaldığında Pokémon ve insan arasındaki, ebeveyn ve çocuklarının yaşadığı sevgiye benzer olan bu bağ, teste tabi tutulacaktır. Filmin yönetmeni Tetsuo Yajima, senaryoyu Atsuhiro Tomioka ile beraber yazarak ortak bir çalışmaya imza atmışlar.
 


OLM stüdyolarından çıkan filmin görüntü formatı ise bildiğimiz anime tarzında. Bilgisayar animasyonu (CGI) tarzını sevmeyenler için bu güzel bir haber; çünkü bu senenin başlarında The Pokémon Company International, Netflix ile partnerliğinin ilk aşaması olarak Pokémon the Movie: Mewtwo Strikes Back EVOLUTION'ı bilgisayar animasyonu olarak izleyicilere sunmuş ve oldukça olumsuz eleştiriler almıştı. Pokémon evreninde geçen 23. film olan Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle (Pocket Monsters the Movie: Koko) en yeni Efsanevi Pokémon Zarude'yi daha yakından tanımamıza olanak sağlayacak. Pokémon kart koleksiyoncuları ve oyuncularını heyecanlandıracak haberlerden biri de Zarude'nin Sword & Shield - Vivid Voltage ek paketine dahil olacağı. 1996 yılından beri çoluk çocuk demeden herkesin gönlünü çalan Pokémon, hala ilk günlerindeki gibi bu tatlı çılgınlığı devam ettirmekte kararlı.