Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
12/10/2020

Ödüllü bir müzikalden uyarlanan Everybody’s Talking About Jamie, ilk fragmanıyla göz doldurdu

Ödüllü bir müzikalden uyarlanan Everybody’s Talking About Jamie, ilk fragmanıyla göz doldurdu. 26 Şubat 2021’de vizyona girecek film, drag queen olmayı hayal eden bir gencin hikayesini anlatıyor.

20th Century Studios, 26 Şubat 2021’de vizyon gireceği açıklanan Everybody’s Talking About Jamie filminden ilk fragmanı paylaştı. Jamie Campbell isimli 16 yaşındaki Sheffield’lı İngiliz bir gencin gerçek öyküsünü ele alan Everybody’s Talking About Jamie, Jenny Popplewell'in 2011 tarihli üç bölümlük televizyon belgeseli Jamie: Drag Queen'den esinlenilerek 2017’de tiyatroya taşınmıştı. Lisede okul balosuna drag queen olarak katılan ve arkadaşları tarafından desteklenmesine karşın okul yönetiminin tepkisini çeken Campbell’in hikâyesini anlatan müzikal, yayınlandığı günden bu yana oldukça ilgi gördü. Londra Hatta West-End’deki meşhur Apollo Theatre’da sergilenen müzikal, pek çok ödül de kazandı. İngiliz tiyatrosunun en önemli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Laurence Olivier Ödülleri’nden geçtiğimiz sene 3 kategoride ödül kazanması, oyunun başarını tekrardan tescillemiş oldu.
 


Filmin başrolünü, yani Jamie karakterini, daha önce hiçbir oyunculuk tecrübesi olmayan ve Sheffield’daki yerel cast seçimlerinde ipi göğüsleyen Max Harwood üstleniyor. Filmde ayrıca eski bir drag queen olan Loco Chanelle, diğer adıyla Hugo Battersby karakterine “Tim Burton’dan Ölü Gelin”, “Logan” ve “The Little Vampire” yapımlarından Richard E. Grant hayat veriyor. Müzikalin yönetmenliğini üstelenen Jonathan Butterell, film uyarlamasında da karşımıza yönetmen olarak çıkıyor. Klasik bir kariyer peşinde koşmak yerine, bir drag queen olmayı hayal eden bir gencin hikayesini anlatacak olan Everybody’s Talking About Jamie, ilk fragmanıyla göz doldurdu.