Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
06/09/2021

Marvel Sinematik Evreni'nin uzay macerası, Eternals hakkında merak edilenler

Çizgi roman dehası Jack Kirby'nin en önemli eserlerinden biri olan Eternals'ın film uyarlaması 5 Kasım'da izleyiciyle buluşacak. Marvel Sinematik Evreni'nin en son uzay macerasında bizleri neler bekliyor?

Çizgi roman dehası Jack Kirby'nin en önemli eserlerinden biri olan Eternals'ın film uyarlaması 5 Kasım'da izleyiciyle buluşacak. Pek çok kişi tarafından “Marvel'ın şimdiye kadarki en iddialı filmi” olarak adlandırılan Eternals'ın yönetmenliğini Nomadland ile ‘En iyi Yönetmen’ ve ‘En iyi görüntü’ Oscar'ını kazanan yönetmen Chloé Zhao üstleniyor. Filmin senaryosunu ise Zhao'nun kuzenleri Matthew ve Ryan Firpo kaleme almış. Eternals, Marvel Sinematik Evreni'ni (MCU) daha önce hiç gitmediği kadar uzaklara taşıyacak. Marvel Sinematik Evreni'nin en son uzay macerası, binlerce yıldır Dünya'da gizlice yaşayan ve süper güç ve uçma yeteneği de dahil olmak üzere farklı güç ve yeteneklere sahip olan Eternals adlı ölümsüz bir uzaylı ırkını takip ediyor.

 

 

Eternals, 10 kahramanı merkezine alıyor. Eternals’ta Thena rolünde Angelina Jolie, Ajak rolünde Salma Hayek, Sersi rolünde Gemma Chan, Ikaris rolünde Richard Madden, Kingo rolünde Kumail Nanjiani, Sprite rolünde Lia McHugh, Phastos rolünde Brian Tyree Henry, Makkari rolünde Lauren Ridloff, Druig rolünde Barry Keoghan, Gilgamesh rolünde Don Lee’yi izleyeceğiz. Kit Harrington ise Kara Şövalye olarak bilinen insan Dane Whitman'ı oynuyor. Eternals'ın getirdiği yeniliklerden biri de ilk defa MCU'da gay kimliği ile öne çıkan bir kahramanı (Phastos) ve ilk sağır kahramanı (Makkari) ekranlara taşıyacak olması.

 

 

Marvel'in önceki yapımlarına kıyasla kadrosunun uluslararası isimlerden oluşması da Eternals’ın dikkat çeken detaylardan. Eternals’ı The Celestials denilen tanrıların dünyayı savunmak için yarattıkları binlerce yıldır dünya üzerinde gizlice yaşayan antik uzaylılar olarak kısaca tanımlayabiliriz. Ekranlarda ilk gözüken Eternal'ın Thanos olduğunu söylesek belki şaşırabilirsiniz. Avengers: Endgame'de yaşanan olaylardan sonra beklenmedik bir trajedi Eternals'ın saklandıkları gölgelerden çıkmalarını ve insanoğlunun en kadim düşmanı olan The Deviants'a karşı tekrar bir araya gelmelerine neden olacak.