Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
27/12/2019

Kristen Stewart'ın başrolünde olduğu gerilim filmi Underwater, 10 Ocak'ta vizyonda

Ülkemizde Derin Sular adıyla 10 Ocak'ta vizyona girecek olan Kristen Stewart'lı Underwater, zengin oyuncu kadrosu ve klostrofobik atmosferiyle, yılın ilk korkunç yapımı olmaya aday!

Korku ve bilim kurgunun buluştuğu yapımları fazlasıyla seviyoruz. Hele bir de bu filmler su altı gibi karanlık ve gizemleri henüz tamamen çözülmemiş bir ortamda, klostrofobik bir araştırma gemisinin içinde geçiyorsa değmeyin keyfimize! The Deep, Abyss, Deep Rising, Sphere, Deep Blue Sea ve Below gibi ürkütücü filmlerle yaşadığımız deneyimler halen hafızalarımızdaki tazeliğini koruyor. Underwater ise, bize denizin fersahlarca derinliğinden bambaşka bir korku cevheri sunmaya geliyor.
 Herkesin bu türden filmlerle arası olmayabilir; ancak yapımcılar öyle bir kadro kurmuşlar ki kayıtsız kalmak da bir hayli zor. Son yılların en başarılı kadın oyuncularından Kristen Stewart, başrolde izleyeceğimiz isim olacak. Twilight filmleriyle ünlenmiş olsa da kariyerine büyük oranda prestijli bağımsız yapımlarla devam eden Stewart’ı son olarak bir bölümü İstanbul’da geçen Charlie’s Angels filminde izlemiştik. Stewart’ın hem imajından hem de fragmanlardaki tavırlarından, Alien filmlerinde Ripley karakterini canlandıran Sigourney Weaver elektriği aldık!
 


Fransa’nın yetiştirdiği en yakışıklı aktörlerden biri olan; La Haine, Eastern Promises ve Black Swan gibi müthiş filmlerden tanıdığımız Vincent Cassel de filmin önemli silahlarından olacak. César ödüllü aktörün bu yapımda rol almayı, filmin tekinsiz yapısından etkilendiği için kabul ettiği söyleniyor. Silicon Valley dizisiyle ünlenen ve sonrasında pek çok Hollywood yapımı komedi filmi ve Deadpool’da boy gösteren T.J. Miller, ilk kez bu kadar sert bir filmle karşımıza çıkacak. Game of Thrones, Star Wars: The Force Awakens, Iron Fist ve Defenders gibi pek çok yüksek profilli projeden tanıdığımız Jessica Henwick de güzelliğiyle bu filme renk katacak. Kadro harika, peki bu filmin yönetmen koltuğu kime emanet?
 Underwater filminin yönetmeni olan William Eubank, işin mutfağından gelen bir isim. Uzun yıllar Hollywood’da kamera operatörlüğü ve görüntü yönetmenliği yapan genç sinemacı; Knowing, House of the Rising Sun, Collateral ve Superman Returns gibi yüksek profilli projelerde çalıştıktan sonra kendi filmlerini çekmeye yönelmiş. Alternatif rock grubu Angels & Airwaves’in LOVE adlı albümünün konseptini senaryoya döken Eubank, grubun lideri Tom DeLonge ile birlikte kafa kafaya verip ilk uzun metraj yapımına imza atmış. Yönetmenin ikinci filmi ise, Sundance festivalinden ödülle ayrılan The Signal olmuş. Bilim kurgu türünde olan bu yapımda Olivia Cooke, Lin Shaye ve Laurance Fishburne gibi önemli oyuncular kamera karşısına geçmiş. Eubank, bu defa bilim kurgu türünün daha korkunç tarafına ağırlık veren bir filmle karşımızda olacak. Yeni yönetmenleri takibe almayı sevenler, kendisinin adını hafızalarına not etsin!
 Jules Verne’den beri denizlerin dibindeki dehşet öyküleri ilgimizi çekmiştir. Kozmik korku edebiyatının usta kalemi H.P. Lovecraft bile fezadan bunalınca dehşetin nabzını okyanusun derinliklerinde tutmayı tercih etmiştir. Underwater, okyanus tabanında konuşlanmış bir laboratuvarda çalışan bir grup bilim insanının, yaşanan bir deprem ertesinde verdiği yaşam mücadelesini konu ediniyor. Üzerinde çalıştıkları gizli projelerden biri, yaşanan depremin ardından serbest kalınca can pazarı yaşanmaya başlıyor! Dış dünyayla tüm iletişimi kesilen kahramanlarımızın bu korkunç olay ertesinde hayatta kalma mücadelesini izlemek eminiz bizi koltuğumuzdan zıplatacak. Bilim kurgu ve gerilim gibi farklı türleri aynı potada eritmeyi seven filmlerden hoşlanıyorsanız, yılın ilk günlerinde sizi mest edecek filmi buldunuz demektir. Fragmanlardan gördüğümüz kadarıyla Alien filmlerinden bolca ilham almış olan bir serüvenle karşı karşıyayız. Ülkemizde, Derin Sular adıyla gösterime girecek olan bu iddialı gerilim filmini 10 Ocak’tan itibaren vizyonda görebilirsiniz.