Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
04/03/2021

John Clark’ın hikayesini anlatacak Tom Clancy's Without Remorse filminden fragman

30 Nisan’da Amazon Prime ekranlarına gelecek ve John Clark’ın hikayesini anlatacak Tom Clancy's Without Remorse filminin yönetmen koltuğunda Sicario: Day of The Soldado'dan tanıdığımız Stefano Sollima var.

Yılın en iddialı aksiyon filmlerinden biri olan Without Remorse, ilk fragmanıyla göz doldurdu. 30 Nisan’da Amazon Prime ekranlarına gelecek film, Tom Clancy’nin Jack Ryan serisinin en popüler karakterlerinden biri olan John Clark'ın hikayesini işleyecek. Paramount Pictures imzalı film, normal takviminde geçtiğimiz ay sinemalarda vizyon görecekti. Ancak Paramount, pandemi nedeniyle filmi Amazon Prime'a sattı. Tom Clancy's Without Remorse filminin yönetmen koltuğunda Sicario: Day of The Soldado'dan tanıdığımız Stefano Sollima var.
 Tom Clancy romanlarını okuyanların çok iyi bildiği gibi John Clark (gerçek adı John Terrence Kelly), Jack Ryan'a yardımcı karakter olarak ortaya çıktı. İlk olarak The Cardinal of the Kremlin'de (1987) romanında gördüğümüz John Clark, 1993 yılında yayınlanan Without Remorse romanıyla birlikte kendi hikayesine sahip oldu. Romanlarda Tom Clancy tarafından Jack Ryan'ı karanlık yüzü olarak anlatılan John Clark, yine Clancy tarafından "fiziksel eyleme Jack'ten daha meyilli" olarak nitelendirilmiştir. Aradan geçen yıllar içinde tıpkı Jack Ryan gibi önemli bir aksiyon kurgu karakterine dönüşen John Clark, daha önce Willem Dafoe tarafından Clear and Present Danger (1994) filiminde, Liev Schreiber tarafından da The Sum of All Fears (2002) filminde canlandırılmıştı.
 John Clark'ın yeni hikayesinde ise başrol Creed ve Black Panther filmleriyle dünyaca üne kavuşan Michael B. Jordan’ın olacak. Tom Clancy's Without Remorse olarak da adlandırılan film, John Terrence Kelly’nin ABD Donanması’nda görev aldıktan sonra CIA için çalışan John Clark’a dönüşmesini konu alıyor. Rus askerleri, hamile karısı da dahil olmak üzere ailesini, kendilerine yönelik gizli bir operasyondaki rolü nedeniyle öldürdükten sonra, Kelly, cinayetler için adalet arayan bir göreve çıkacak. Michael B. Jordan, John Clark karakterine hayat verirken bir başka önemli isim Jamie Bell de CIA operasyon müdürü yardımcısı Robert Ritter’ı canlandırıyor.