Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
21/10/2017

Jim and Andy: The Great Beyond, müthiş bir Jim Carrey belgeseli

İlk kez Venedik Film Festivali'nde gösterilen ve izleyenlerden tam puan alan Jim and Andy: The Great Beyond, Jim Carrey tutkunlarının kaçırmaması gereken bir belgesel. 

 

Netflix, kısa bir süre önce Chris Smith'in merakla beklenen belgeseli Jim and Andy: The Great Beyond'un yayın haklarını satın aldı. Projeden haberi olmayanlar için konusunu özetlemek gerekirse; belgesel, Jim Carrey'nin Milos Forman tarafından yönetilen 1999 tarihli sinema filmi Man on the Moon'da Andy Kaufman'ı canlandırırken sergilediği efsanevi performansı konu ediniyor. Rolünün içinde adeta kaybolan Jim Carrey, çekimler süresince kendi kimliğini adeta tamamen kaybetmiş ve kendi ifadesiyle bir "psikopata" dönüşmüş.Yapımcılığı Spike Jonze tarafından üstlenilen belgesel, geçtiğimiz aylarda Venedik Film Festivali'nde katılımcıları büyülemişti. Yayınlanan fragmanda çekimlerden ve kamera arkasından kolaj görüntüler izlerken bir yandan da o döneme dair yapılan röportajlardan kesitler görüyoruz. Toplam süresi 100 saati aşan kamera kayıtlarından derlenen bu görüntüler sayesinde Jim Carrey'nin rolünü ne denli ciddiye aldığını ve bir adım ötesine geçişini seyredeceğiz. 
Universal film şirketi, uzun yıllar boyunca bu görüntülerin ortaya çıkmaması için mücadele vermiş zira görüntüler izlendiği takdirde Carrey'nin tam bir baş belası olduğunun zannedilmesinden çekinmişler. Hatırlayacağınız gibi Carrey, bu filmindeki rolüyle Altın Küre kazanmıştı. Jim and Andy: The Great Beyond, 11 Kasım'da yayınlanacak.