Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
08/06/2021

Jean Claude Van Damme’lı The Last Mercenary filminden fragman

Aksiyon sinemasının yaşayan efsanelerinden biri olan Jean-Claude Van Damme'ın aksiyon ile komediyi harmanlayan yeni filmi The Last Mercenary, 30 Temmuz’da Netflix ekranlarında olacak.

Jean Claude Van Damme, Amerika'daki lakabıyla Muscles from Brussels (Brüksel'li Kas Yığını), bugüne kadar pek çok tarz filmde boy gösteren, hatta ülkemizde bile film çekmiş olan çok yönlü bir oyuncu. Aksiyon sinemasının yaşayan efsanelerinden biri olan Jean-Claude Van Damme'ın yeni filmi The Last Mercenary, 30 Temmuz’da Netflix ekranlarında olacak. Yönetmen koltuğunda David Charhon’un oturduğu filmin senaryosunda ise Charhon ve Ismaël Sy Savané’nin imzası var. İkonik aksiyon yıldızı Jean-Claude Van Damme'a oyuncu kadrosunda eşlik eden isimler arasında Eric Judor, Miou-Miou, Patrick Timsit, Valerie Kaprisky, Nassim Lyes ve Mike Gassaway gibi isimler yer alıyor.

 Çekimleri Fransa’da gerçekleşen aksiyon ile komediyi harmanlayan The Last Mercenary filminin konusuna bakarsak; Fransız gizli servisindeki özel ajanlık görevinden ayrıldıktan sonra paralı askerlik yapmaya başlayan "Sis" kod adlı Richard Brumère, oğlu Archibald'a 25 yıl önce verilen dokunulmazlığın kaldırılmasıyla tekrar işbaşı yapmak zorunda kalır. Çünkü bir mafya operasyonu yüzünden Archibald’ın hayatı tehlikededir. Onu kurtarmak için Richard'ın eski tanıdıklarından yardım istemesi, kenar mahallede yaşayan bir grup gözü kara gençle ve sıra dışı bir bürokratla iş birliği yapması ve en önemlisi Archibald'a babası olduğunu söyleyecek cesareti toplaması gerekmektedir.