Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
30/10/2019

İstanbul'da çekilen Charlie'nin Melekleri, 20 Kasım'da yepyeni kadrosuyla dönüyor

Yepyeni bir üçlü, yepyeni maceralar ve önemli bir kısmı İstanbul’da geçen bir hikâye.. Yeni nesil Charlie’nin Melekleri (Charlie’s Angels), 20 Kasım’da vizyonda olacak.

Charlie’nin Melekleri, 1976 – 1981 yılları arasında yayında olan ve toplam 110 bölümü bulunan beş sezonluk harikulade bir diziydi. Kate Jackson, Farrah Fawcett ve Jaclyn Smith’li orijinal kadroya saygımız ve sevgimiz baki kalacaktır! 2000 ve 2003 yılında çekilen Charlie’s Angels ve Charlie’s Angels: Full Throttle, çok başarılı filmler olmamakla birlikte, mısır patlağı tadında idare eden yapımlardı. Sarı fırtına Cameron Diaz, komşu kızı imajlı Drew Barrymore ve egzotik güzel Lucy Liu, her ne kadar ekranı ellerinden geldiğince doldurmuş olsalar da bu filmlerden aklımızda kalan favori sahnelerimizin tamamında Bosley rolüyle devleşen Bill Murray vardı! Eğer spin-off filmler şimdiki gibi revaçta olsaydı, o yıllarda kesin bir Bill Murray macerası izlerdik diye düşünüyoruz. İkinci film hezimetle sonuçlanınca, planlanan üçlemeyi tamamlamadan stüdyo fişi çekmişti. Derken 2011 yılında Charlie’s Angels’ı bu defa seyirciyle ilk tanıştığı noktaya, televizyona döndürmeye niyetlendiler. Dizi o kadar kötüydü ki kanal yöneticileri -sezonun tamamı çekilmiş olduğu halde- yayınlamak zahmetinde bile bulunmadı. Peki Charlie’s Angels aradığı başarıya 2019’da kavuşabilir mi?
 Yeni film, yeni kadro demek... Charles Townsend'in gizli servisindeki yepyeni ve bir o kadar yetenekli üç ajanın çevresinde gelişen hikâyeyi anlatmaya hazırlanan filmin kadrosundan bahsedelim biraz da. Vampirliğin yüzkarası olan Twilight serisiyle global üne kavuşan, ancak o filmin sonrasında ekseriyetle bağımsız sinema yapımlarında rol alan ve bu alanda oldukça başarılı işler çıkaran Kristen Stewart, Hollywood’un kurtlar sofrasına bu filmle dönüş yapıyor. Son olarak Aladdin filminde izlediğimiz melez güzel Naomi Scott da Charlie’nin melek kadrosunda kendine yer bulmuş. Kadronun en sürpriz ismi ise, bir diğer melez afet olan Ella Balinska. Genellikle bu tarz filmlerde üçlü kadroyu kurarken belli bir şöhrete sahip isimler seçmeye özen gösterirler. Henüz kariyerinin emekleme dönemindeki Ella Balinska, büyük bütçeli stüdyo filmleri dünyasına Charlie’s Angels ile adım atıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Elizabeth Banks var. 
 Charlie’s Angels’ı diriltmekle göle maya çalmak aynı seviyede risk mi bilemiyoruz; ancak filmin kendisine özellikle de ülkemizde izleyici bulacağı kesin. Amerikan filmlerinde Türkiye’nin adı bile geçince sevinen memleketiz, çekimlerinin büyük çoğunluğu ülkemizde geçen hatta uluslararası posterinde bile Türkiye’den manzaralar kullanılan bir filme biz “sahip çıkarız” arkadaş! Filmin çekimleri yoğunluklu olarak Almanya ve Türkiye’de gerçekleştirildi. Almanya’daki çekimler Hamburg’un efsane statüsündeki konser salonu Elbphilarmonie’de gerçekleştirilirken, İstanbul çekimlerinde Veliefendi Hipodromu, Kapalıçarşı, Sultanahmet Meydanı ve Ayasofya kullanılmış. Belki bizim de Atatürk Kültür Merkezi’miz yerinde duruyor olsaydı, Hamburg’a hiç uğramadan direkt o sahneleri de burada çekerlerdi. Tabii bizimki göle maya çalmak; ya tutarsa? Bu arada filmin soundtrack albümü filmden önce konuşulmaya başlandı! Ariana Grande, Miley Cyrus ve Lana Del Rey’in birlikte kaydettikleri “Don’t Call Me Angel” adlı şarkı bu satırlar yazılırken YouTube’da 99 milyon tıklamaya ulaşmıştı. Yeni nesil Charlie’s Angels, 20 Kasım’da vizyonda olacak. Fragmanlardan fal tutasımız yok ama bu film tutarsa aklınıza Nasreddin Hoca gelsin, gülümseyin.