Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
09/05/2019

Hereditary yönetmeni Ari Aster'ın yeni korku filmi Midsommar'dan poster var!

Geçtiğimiz sene Hereditary ile büyük başarı yakalayan yönetmen Ari Aster, yeni filmi Midsommar ile bu kez yerel bir bahar festivalinde yaşanacak vahşeti ekrana taşıyacak.


Geçtiğimiz yıl vizyona giren ve dünya çapında büyük övgü toplayan korku filmi Hereditary'nin (Ayin) yönetmeni Ari Aster, yepyeni filmi Midsommar'la bu sene  de ödümüzü patlatacak! Midsommar, geçtiğimiz sene Hereditary vizyona bile girmemişken duyurulmasıyla dikkat çekmişti. Son yılların önemli bağımsız film stüdyolarından biri olan ve Climax, Eight Grade, Mid90's, A Prayer Before Dawn, Hot Summer Nights, How To Talk To Girls At Parties, First Reformed, The Disaster Artist, It Comes At Night gibi başarılı filmlerle rüştünü ispat eden A24, belli ki Ari Aster'a fazlasıyla güveniyor.
Midsommar'da Christian ve Dani, yakın dostlarını ziyaret etmek için İsveç'e yola koyulacaklar. Daha önce deneyimlemedikleri Kuzey Avrupa gelenekleriyle karşılaşan çiftimiz, Midsommar adı verilen yerel bahar festivaline katılmak için şehir dışında konuşlanmış bir kampa gitmeye niyetlenince olayların fitili ateşlenecek. Yerel bir pagan tarikatının Midsommar etkinliğine dahil olmasıyla birlikte bu iki gezgin için festival keyfi adeta cehenneme dönüşecek. Filmden yayınlanan ilk fragman, yönetmenin ilk filmi olan Hereditary'nin aksine parlak atmosferi ve renkli ortamıyla dikkat çekiyor. Film, 26 Ağustos'ta vizyona giriyor.