Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
14/10/2020

George Miller, yeni Mad Max filmi Furiosa’nın kadrosunu açıkladı

George Miller’ın 2015 tarihli Mad Max: Fury Road’un ardından çekmeyi planladığı yeni filmi Furiosa’nın kadrosu kesinleşti. Yeni filmde öyküyü Imperator Furiosa’nın üzerine inşa edecek Miller, başrol için Anya Taylor-Joy'u seçti.

Yeni Mad Max filmi Furiosa’nın kadrosunu açıkladı. 70’lerin sonundan 80’lerin ortasına kadar Avusturalya çöllerinin altını üstüne getiren gözü pek deli Mad Max, tam 30 yıl sonra sinema salonlarına dönmüş ve büyük fırtınalar koparmıştı. Mad Max: Fury Road vizyona girdiği dönemde birden fazla devam filmi üzerinde çalıştığını belirten George Miller’ın 2015 tarihli Mad Max: Fury Road’un ardından çekmeyi planladığı yeni filmi Furiosa’da izleyeceğimiz isimler kesinleşti. Yeni filmde öyküyü Imperator Furiosa’nın üzerine inşa etmeyi planlayan Miller, Furiosa karakterinin gençliğine odaklanan yeni filmde Furiosa rolü için önceleri Charlize Theron’u CGI ile gençleştirmeyi düşünmüş, ancak bundan vazgeçip yeni bir oyuncu için arayışa geçmişti. Martin Scorsese’nin The Irishman filminde kullanılan gençleştirme teknolojisiyle 44 yaşındaki Charlize Theron’u gençleştirmekten vazgeçen yönetmen, Furiosa’da rol almak için Anya Taylor-Joy, Chris Hemsworth ve Yahya Abdul-Mateen II'yle anlaştı. 24 yaşındaki Anya Taylor-Joy, Charlize Theron’un gençliğini oynayacak. Bugüne kadar yapılan dört Mad Max filmini de yöneten ve 2015 tarihli son filmle En iyi Film ve En İyi Yönetmen Oscar’ına aday gösterilen George Miller, Furiosa’yı hem yazacak hem de yönetecek isim olacak.


Bu arada en sevilen açık dünya ve post apokaliptik oyunlarından biri olan Fallout, Bethesda ve Amazon'un anlaşması sonucunda dizi olarak karşımıza gelecek. Projenin başında Westworld dizisinin yapımcıları var. Detaylar için tıkla