Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
04/11/2018

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald filminden heyecanlandıran 20 yeni fotoğraf

Harry Potter film serisinin öncesinde yaşananları konu edinen Fantastic Beasts film serisinin yeni filmi Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald, 16 Kasım’da vizyonda olacak.


Müthiş hikayesi ve renkli karakterlerinden aldığı destekle seyircisine görsel bir şölen sunacak olan Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald’la buluşmaya sadece günler kaldı. 16 Kasım'da tüm dünya ile aynı anda vizyona girecek olan film için Warner Bros. geçtğimiz günlerde hepimizi heyecanlandıran fotoğraflar yayımladı. Beş filmlik serinin ikinci filmi olan bu yapımda, ilk filmde izlediğimiz Eddie Redmayne, Katherine Waternston, Dan Fogler, Alison Sudol ve Ezra Miller'a dünyaca ünlü yıldızlar Jude Law ve Johnny Depp da katılıyor!Fantastic Beasts serisi, ilk zamanlar Newt Scamander’in maceraları gibi başlamış olsa da ilk filmin finaliyle birlikte işlerin çok daha karanlık bir noktaya gideceği belli olmuştu. Fantastic Beasts serisinde Harry Potter serisinde adını çok duyduğumuz ve J.K. Rowling’in kurduğu evrenin en önemli karakterlerinden olan Gellert Grindelwald’la Albus Dumbledore’un mücadelesinin en çetin yıllarına şahit olacağız. Fantastic Beasts serisi toplam beş filmden oluşacak ve 19 yıllık bir süreçte büyü dünyasında yaşanan efsanevi olaylara odaklanacak. Yani Fantastic Beasts and Where to Find Them filmiyle 1926'da başlayan maceramız, beşinci filmin sonunda 1945 yılında sona ermiş olacak.


Tabii hepimizin en çok merak ettiği konu; Dumbledore ve Grindelwald düellosunun sonunda Harry Potter evreninin en kıymetli asalarından biri olan Mürver Asa’nın el değiştirme hikayesi! Bu asa uzun vadede Potter evreninin kaderini kökten değiştirecek. Gişe sineması dendiğinde akla ilk gelen Hollywood yıldızlarından olan Johnny Depp’in böylesi önemli bir karaktere hayat vermesi kesinlikle büyük sükse yapacak bir atılım. Depp’in başrolünde olduğu Pirates of the Caribbean serisinin 4 milyar doları aşan gişe başarısında direkt pay sahibi olduğunu düşünürsek, Potter evrenine transferiyle Fantastic Beasts filmlerini de milyar dolarlık filmler sınıfına sokacak olması şaşırtıcı olmaz.


Yeni Fantastic Beasts filmine dair bizi en çok heyecanlandıran konulardan biri de "genç" Dumbledore'u görmek olacak. Hogwarts'ın efsane müdürünün gençliğini yakışıklı İngiliz aktör Jude Law canlandıracak. Harry Potter kitaplarından bilindiği üzere Grindelwald ve Dumbledore çocuklukları birlikte geçmiş iki kadim dost. Bu iki müthiş karakterin karşılıklı düellosunun gelişimini izlemek, Harry Potter evreninde görülebilecek en heyecanlı sahnelere şahit olacağımızı garantiliyor.


Hatırlarsanız ilk Fantastic Beasts filmi bizleri Harry Potter evreninde ilk kez New York’a götürmüştü! Bu filmde ise romantik başkent Paris'in sokaklarında büyülü maceralara dalacağız. Hem Harry Potter hem de Fantastic Beasts serilerinin filmlerinde yönetmen olarak çalışan David Yates'e göre artık J.K. Rowling'in büyülü dünyasının maceraları global ölçekte yaşanan serüvenlere dönüşecek ve her yeni film dünyanın bir başka önemli şehrinde cereyan eden olayları işleyecek. Bu sayede biz de her yeni Fantastic Beasts filminde yepyeni şehirlere, yepyeni coğrafyalara ve elbette bunlara bağlı olarak yepyeni karakterlere merhaba diyeceğiz.