Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
09/05/2020

Elisabeth Moss’un başrolünde olduğu Shirley filminden fragman geldi

Başta The Haunting of Hill House olmak üzere birçok korku / gerilim romanının ve öyküsünün yazarı olan Shirley Jackson’ın hayatını anlatan Shirley'nin başrolünde Altın Küre ve Emmy ödüllü Elizabeth Moss var.

Son dönemin yıldızı parlayan yönetmenlerinden biri olan Josephine Decker’ın yeni filmi Shirley’den fragman geldi. Prömiyerini 2020 Sundance Film Festivali’de yapan ve festivalinin ABD-Drama kategorisinde “Jüri Özel Ödülü”nü kucaklayan film, Susan Scarf Merrell’in 2014 tarihli aynı adlı romanından uyarlandı. Film, başta The Haunting of Hill House olmak üzere birçok korku/gerilim romanının ve öyküsünün yazarı olan Shirley Jackson’ın hayatını anlatıyor. 48 yaşındayken geçirdiği kalp yetmezliği sonucunda (1965) hayatını kaybeden Jackson, Neil Gaiman ve Stephen King başta olmak üzere korku ve gerilim türünde yazan pek çok isme etki etmiş önemli bir isim. Genelde mutsuz bir hayatı olduğu ve evliliğinden kaynaklanan psikolojik sorunlarla boğuştuğu bilinen yazarı filmde en son The Invisible Man filminde izlediğimiz Altın Küre ve Emmy ödüllü Elizabeth Moss (The Handmaid’s Tale, Her Smell) canlandıracak.
 


Film, Shirley Jackson ve onun profesör eşi Stanley Hyman’ın evlerinde yaşamaya başlayan genç bir çiftin yaşadıkları üzerinden hikâyesini anlatacak. Stanley Hyman’ı ise Michael Stuhlbarg (Call Me By Your Name, The Shape of Water) canlandırıyor. İkiliye Logan Lerman, Odessa Young, Steve Vinovich eşlik ediyor. Yönetmenliğini yaptığı Thou Wast Mild and Lovely (2014), Collective: Unconscious (2016) ve Madeline's Madeline (2018) filmlerinden sonra sinemaseverlerin karşısına dördüncü filmiyle çıkacak olan Josephine Decker’ın yönettiği Shirley, 5 Haziran’da Hulu’da ekrana gelecek.