Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
13/05/2020

Dune’un geçmişini anlatan Dune: House Atreides, çizgi roman serisi olarak geliyor

Denis Villeneuve imzalı Dune, kuşkusuz yılın en merakla beklenen filmlerinden biri. Filmin vizyonu öncesinde ise Dune’un geçmişini anlatan 12 sayılık Dune: House Atreides adlı çizgi roman serisi yayınlanacak.

Dune hayranları için 2020 harika bir yıl olacak! Hollywood’un muazzam kadroları bir araya getiren prodüksiyonlarına alışkınız; ancak bilim kurgu klasiği Dune’un 2020 uyarlaması için öyle bir kadro bir araya geldi ki Avengers görse önünde diz çöker ve tövbe ister! Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Zendaya, David Dastmalchian, Stephen McKinley Henderson, Charlotte Rampling, Jason Momoa ve Javier Bardem isimlerini aynı posterde görmek de varmış! Frank Herbert'in 1965 yılında kaleme aldığı ve bilimkurgu edebiyatının en prestijli ödülleri olan Hugo ve Nebula’yı kazandığı efsanevi serisinden beyazperdeye uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Arrival, Sicario ve Blade Runner 2049 ile son yıllara damgasını vuran Oscar adayı yönetmen Denis Villeneuve oturuyor.
 18 Aralık’ta vizyona gireceği açıklanan film, ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksideki en değerli madene ev sahipliği yapan Arrakis’e diğer soylu ailelerin de talip çıkması, Paul’u hiç beklemediği bir mücadelenin içine sürüklüyor. Frank Herbert’ın imzasını taşıyan ve tüm zamanların en çok satan bilim kurgu / fantezi romanı olan Dune’un kitaplarını da daha önce okumamış olan herkese şiddetle tavsiye ederiz. Bu arada Frank Dune romanının geçmişine götüren bir çizgi roman serisinin hayata geçirileceği resmi olarak açıklandı. İsmi “Dune: House Atreides” olarak açıklanan 12 sayılık çizgi roman, Angel, Buffy The Vampire Slayer, Clueless, Firefly, The Magicians ve Mouse Guard gibi popüler çizgi romanları yayınlanan Los Angeles merkezli yayın evi, Boom! Studios tarafından çıkarılacak. Yılın son çeyreğinde satışa çıkması beklenen çizgi roman, 1999’da piyasaya çıkan Dune: Atreides Hanedanı kitabının uyarlaması olacak.