Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
08/02/2021

Disney filmi Raya and The Last Dragon için yeni fragman geldi

Raya and The Last Dragon filminden yeni bir fragman yayınlandı. Disney’in yeni animasyon macerası, Lumandra adlı fantastik bir diyara götürüyor ve son ejderhayı bulmaya kararlı olan genç Raya’nın maceralarını anlatıyor.

Bazı animasyon filmler sadece çocuk işi olmadıklarını daha fragmanlarından belli ederler, Raya and the Last Dragon işte o özel filmlerden biri. Disney’in 2016’da vizyona soktuğu Moana filminden sonraki ilk animasyon filmi olacak Raya and the Last Dragon için Super Bowl arasında yeni bir fragman yayınlandı. Yönetmenliğini Dean Wellins ve Paul Briggs ikilisinin üstlendiği, senaryosunu Crazy Rich Asians’ın senaristlerinden Adele Lim’in kaleme aldığı film, Lumandra adlı fantastik bir diyara götürüyor ve son ejderhayı bulmaya kararlı olan genç Raya’nın maceralarını anlatıyor.
 Disney’in yeni animasyon filmi olan Raya and the Last Dragon, yalnız bir savaşçı olan Raya'nın, 500 yıl sonra Lumandra'yı yeniden tehdit eden Druun adlı canavarları durdurmak için son ejderhanın izini sürmesini anlatıyor. Uzun zaman önce Lumandra'nın fantastik dünyasında insanlar ve ejderhalar uyum içinde birlikte yaşarlardı. Ancak Druun olarak bilinen canavarlar ülkeyi tehdit ettiğinde, ejderhalar insanlığı kurtarmak için kendilerini feda ettiler. Şimdi, 500 yıl sonra, aynı canavarlar geri döner ve onları sonsuza dek durdurmak için son ejderhayı bulmak yalnız bir savaşçı olan Raya'ya düşer. Raya, yolculuğu boyunca dünyayı kurtarmak için ejderha sihrinden çok daha fazlasının gerektiğini öğrenecektir.
 Filmin baş karakteri Raya, daha önce Star Wars: The Rise of Skywalker ve Star Wars: The Last Jedi filmlerinde de boy göstermiş olan Kelly Marie Tran seslendiriyor. Ejderhaya ise daha önce Crazy Rich Asians, Ocean's Eight filmlerinde gördüğümüz Awkwafina sesiyle can veriyor. Filmin normal takvimde geçtiğimiz Kasım ayında vizyona girmesi bekleniyordu. Fakat pandemi nedeniyle filmin vizyon tarihi 12 Mart’a ertelendi.