Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
20/11/2020

Daisy Ridley ve Tom Holland’lı Chaos Walking filminden fragman var!

Chaos Walking filminden beklenen fragman geldi. Tom Holland ile Daisy Ridley'nin başrolünde olduğu bilim kurgu filmi, tüm canlıların birbirlerinin düşüncelerini duyabildiği distopik bir dünyada geçiyor.

Patrick Ness’in aynı isimli bilimkurgu romanından sinemaya uyarlanan Chaos Walking filminden beklenen fragman geldi. Tüm canlıların birbirlerinin düşüncelerini bir dizi görüntü, kelime ve gürültü denilen seslerle duyabildiği distopik bir dünyada geçen üç kitaplık seri, 2008-2010 yılları arasında yayınlanmıştı. 22 Ocak’ta vizyona girecek Chaos Walking filminin başrollerinde pek çok önemli isim yer alıyor. Örneğin başrollerden biri, yeni Star Wars üçlemesinde Rey karakterini canlandırarak gönüllerimizi fetheden Daisy Ridley. Bir diğer başrol ise Marvel Sinematik Evreni’nin Spiderman’i Tom Holland... Ayrıca Mads Mikkelsen, David Oyelowo, Nick Jonas, Cynthia Erivo, Demian Bichir ve Kurt Sutter gibi çok önemli isimleri de filmde göreceğiz.
 


The Bourne Identity, Mr. & Mrs. Smith, Jumper, Edge of Tomorrow ve American Made filmlerinin başarılı yönetmeni Doug Liman'ın yönetmen koltuğuna oturduğu Chaos Walking, merkezine Tom Holland’ın hayat verdiği Todd Hewitt karakterini alıyor. Todd, insanlık için yeni bir umut olan “Yeni Dünya”nın uzak bir gezegeninde yaşar. Fakat Yeni Dünya, Noise adı verilen bir virüs sebebiyle büyük bir kaosun içinde adeta cehenneme döner. Bu virüs ile herkes birbirinin düşüncelerinden parçaları görebilmektedir, bu da pek çok kişiyi deliliğe sürüklemiştir. Günün birinde Todd, Viola isimli bir genç kızla karşılaşır. Viola’nın yanında virüs etkisiz hale gelmektedir. Todd ve Viola, tüm düşüncelerin duyulduğu ve tüm hareketlerin görüldüğü bir gezegende hayatlarını geride bırakıp kaçmaya ve saklanmaya başlar. Bunu yaparken de yeni dünyaları hakkında pek çok rahatsız edici gerçeği öğrenirler. Chaos Walking, aslında çok daha önce izlememiz gereken bir yapım. Zira filmin prodüksiyon çalışmalarına 2017’de başlanmış, ancak hem yeniden çekilen pek çok sahnenin olması hem de Daisy Ridley ve Tom Holland’ın yoğun çalışma programı filmin vizyon tarihini neredeyse iki yıl ileri atmak zorunda kaldı.

Bu arada İngiliz bilim kurgu yazarı H.G. Wells'in klasiklerinden Dr. Moreau'nun Adası dizi formatında uyarlanıyor. X-Men: First Class, Thor ve Terminator: The Sarah Connor Chronicles'ın senaristi Zack Stentz projenin başındaki isim.