Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
13/08/2020

Clive Barker imzalı Books of Blood, 7 Ekim’de Hulu’da film olarak karşımızda

Korku edebiyatının Stephen King'den sonraki en önemli ismi olarak kabul edilen Clive Barker’ın kitabından uyarlanan ve Hulu için hazırlanan Books of Blood filminin resmi afişi paylaşıldı.

Hulu’nun Clive Barker’ın 1980'lerde yayınlanan korku hikayeleri serisi Books of Blood'dan (Kan Kitapları) uyarlanan ve yakında gösterime girecek filmi için resmi yayın tarihi ve afiş paylaşıldı. Geleceği geçen yıl duyurulan filmin yönetmenliğini Brannon Braga üstleniyor ve yürütücü yapımcı koltuğunda Seth MacFarlane var. Oyuncu kadrosundaysa Andy McQueen, Freda Foh Shen, Anna Friel ve Rafi Gavron yer alıyor. Korku edebiyatının Stephen King'den sonraki en önemli ismi olarak kabul edilen Clive Barker’ın dehşet saçan öykülerinin çok sayıda ekran uyarlamasından sonuncusu olan film, 7 Ekim’de Hulu’da gösterime girecek. René Magritte ile Guillermo Del Toro arası bir hava veren afişte, çığlık atan bir surata benzeyen bir insan yüzünün yıpranmış ve parçalanmış bir kitap cildine dönüştüğü görülüyor. Afişin alt kısmındaysa "Bütün Öyküler Burada Sona Eriyor." yazısı yer alıyor.
 


Barker'ın 1984 ile 1985 arasında yayınlanan altı ciltlik serisinin yapısı bir dizi uyarlaması için ideal olsa da Hulu'nun versiyonu üç farklı hikayeye odaklanan bir sinema filmi olacak. Filmin platformdaki başarısına bağlı olarak devamının gelmesi ihtimal dahilinde. Üstelik fanların daha fazlasını istemesi durumunda Barker'ın orijinal metinleri arasından seçilebilecek 30 öykü ile içerik sıkıntısı çekilmeyeceği de kesin. Üretken bir korku hikayesi yazarı olarak ilerlediği kariyerine rağmen, Barker belki de en çok popüler Hellraiser film serisinin yaratıcısı olarak tanınıyor. Barker'ın adıyla özdeşleşmiş böylesine etkili bir korku serisi varken Hulu'nun filminin bununla ne denli boy ölçüşebileceği merak konusu. Books of Blood, 7 Ekim'de platformda yayına girmiş olacak.