Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
23/01/2018

Burak Deniz ve Büşra Develi'yi buluşturan Arada ilk kez !f İstanbul'da

Türkiye’nin ilk punk filmi olarak gösterilen Arada ilk gösterimini 15 Şubat'ta başlayacak !f İstanbul'da yapacak.


Mu Tunç​’un yazıp - yönettiği; başrollerinde Burak Deniz ve Büşra Develi​’nin rol aldığı Arada filmi, Türkiye’deki ilk gösterimini 15 Şubat'ta başlayacak 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’​nde yapacak. Türkiye’nin ilk punk filmi olarak gösterilen Arada, İstanbul’u terk etmek isteyen Ozan’ın (Burak Deniz) bir günde başından geçenleri perdeye taşıyor.


Huzursuz doksanlı yılların İstanbul’unda genç bir punk olan Ozan’ın tek hayali Amerika’ya gitmektir. Babası Altan, 12 Eylül 1980 darbesi ile müzik kariyeri sona eren eski bir Türk Sanat Müziği sanatçısıdır. Plak dükkanı sahibi arkadaşı Deniz, Ozan’a ertesi sabah Kaliforniya’ya giden bir gemi bileti hakkında bir ipucu verir. Acaba Ozan​ ​bilete​ ​ulaşıp​ ​hayalinin​ ​peşinden​ ​mi​ ​gidecek​ ​yoksa​ ​kız​ ​arkadaşı​ ​Lara​ ​ile​ ​İstanbul’da​ ​mı​ ​kalacak?


Arada, hurdalıkta yer alan çılgın rave partilerinden nargile kafelere kadar birçok mekanda Istanbul’un gizemli yeraltı kültürlerini resmediyor. Mu Tunç’un ilk yönetmenlik denemesi olan Arada, ünlü oyuncu Burak Deniz’in de beyaz perdedeki ilk filmi olarak dikkat çekiyor. ​Rue de Pera Films​’in yapımcılığında çekilen Arada filmi, yönetmenin gerçek aile hikayesinden esinleniyor. Ayrıca film’de; ​Selim Bayraktar​, ​Deniz Celiloğlu​, Ceren Moray​, ​Seda Akman​, Cem Başeskioğlu​, ​Eriş Akman​, ​Yüksel Ünal ​gibi önemli oyuncu kadrosuyla birlikte​ ​İstanbul’lu​ ​birçok​ ​genç​ ​Arada  ​filminde​ ​yer​ ​alıyor.