Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
01/06/2020

Bol ödüllü indie bilim kurgu filmi Volition, radarınızda olsun

Başta “Philip K. Dick Film Festival” olmak üzere pek çok bağımsız film festivalinden ödülle dönen Volition, geleceği görme yeteneğine sahip bir adamın kaderini değiştirmek için girdiği amansız mücadeleyi ele alıyor.

Geleceği önceden görebilmek nasıl bir his olurdu hiç düşündünüz mü? Tony Dean Smith’in yönetmenliğini üstlendiği Volition, işte bu soruya cevap arıyor. Başta “Philip K. Dick Film Festival” olmak üzere pek çok bağımsız film festivalinden ödülle dönen Volition, bilim kurgu meraklılarını fazlasıyla memnun edecek bir hikayeye sahip. Gelecekte kendi ölümünü, daha doğrusu cinayetini, gören bir adamın kaderini değiştirmek için girdiği mücadeleyi anlatan Volition, 10 Temmuz’da ABD’de sınırlı sayıda sinemada gösterime girecek. Film, eş zamanlı olarak başta Apple ve Amazon Prime olmak üzere dijital platformlarda da yerini alacak.
 


Filmin ana karakteri, 7 yaşındayken annesinin ölümüne neden olan trafik kazasını 2 gün önceden bilen, fakat kimsenin kendisine inanmadığı James Odin olacak. Annesini kaybettikten sonra farklı koruyucu ailelerin yanında yaşayan James, yetişkin biri olduğunda bu psişik yeteneğini suçları çözmek için kullanmaya başlar. Ancak bir gün bir dizi olayın kendi cinayetine neden olacağını öngörür ve macera başlar.... Oyuncu kadrosunda Adrian Glynn McMorran (The Revenant), Magda Apanowicz (You), John Cassini (The Possession), Frank Cassini (Watchmen), Aleks Paunovic (War for the Planet of the Apes) ve Bill Marchant (Godzilla) gibi isimlerin yer aldığı bu bağımsız bilim kurgu filmini radarınızda tutmanızı tavsiye ederiz.