Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
29.10.2018

Bohemian Rhapsody'nin Türkiye galasına geri sayım başladı

Queen'e ve Freddie Mercury’e bir saygı duruşu niteliğinde olan Bohemian Rhapsody’nin Türkiye’deki ilk gösterimi, 31 Ekim akşamı Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde.


Yaklaşık yarım asır evvel, 1970 yılında, Londra'da kurulan Queen'in başındaki tacı süsleyen dört mücevher; Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor ve John Deacon'un kariyeri çetrefilli bir yolculuk ertesinde nihayet beyazperdede izleyeceğimiz bir rock'n'roll destanına dönüştü. Yaklaşık sekiz yıldır yapım aşaması sürmekte olan Bohemian Rhapsody, 2 Kasım'da nihayet vizyona giriyor.  Prodüktörlüğünü Graham King, Robert De Niro, Jim Beach’in üstlendiği hikayes Peter Morgan ve Anthony McCarten tarafından yazılan filmde Queen kurucuları gitarist Brian May ve davulcu Roger Taylor tüm yaratım sürecinde takımın bir parçası olarak yer aldı ve filmin tarihe sadık kalması sağlandı. Film, Queen’in ikonik canlı performansı Live Aid’e geniş yer veriyor. 


Kuşaklararası, çok kültürlü ve küresel bir fenomen olan Queen’in müziklerine, klişelere meydan okuyan dünyanın en efsanevi sanatçılarından biri haline gelen ikonik solistleri Freddie Mercury’e bir saygı duruşu niteliğinde olan Bohemian Rhapsody’nin Türkiye’deki ilk gösterimi, 31 Ekim Çarşamba akşamı ZORLU PSM Turkcell Sahnesi’nde olacak. TME Film dağıtımıyla 2 Kasım’da tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de gösterime girecek filmin özel gala etkinliği Radyo Eksen ve GQ’nun medya sponsorluğu 3c1m’in katkılarıyla gerçekleşecek.