Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
07/08/2020

Black Panter liderlerinden Fred Hampton’ı anlatan Judas and the Black Messiah filminden fragman

1969’da FBI ile Şikago polisinin ortak operasyonu sonucu evinde uyurken öldürüle Kara Panter liderlerinden Fred Hampton'ın hayatını anlatan Judas and the Black Messiah filminden ilk fragman geldi.

Warner Bros., başrollerinde Daniel Kaluuya ve LaKeith Stanfield’ın olduğu Judas and the Black Messiah filminden ilk fragmanı paylaştı. Film, Black Panther Party liderlerinden biri ola Fred Hampton’un hayatını konu alıyor. 2017’deki Get Out filmiyle uluslararası üne kavuşan ve Oscar adaylığı bulunan Daniel Kaluuya’nun Fred Hampton’a hayat verdiği yapımda, LaKeith Stanfield’ı ise dava arkadaşını FBI’a satan ve Hampton’ın öldürülmesine neden olan William O’Neal olarak izleyeceğiz. Şikago Kara Panterleri lideri Fred Hampton, 4 Aralık 1969’da FBI ile Chicago polisinin ortak operasyonu sonucu evine düzenlenen bir saldırı sonucu uyurken öldürülmüştü. Saldırıda Kara Panter eylemcisi Mark Clark da öldürülmüş ve birkaç militan da yaralanmıştı.
 21 yaşında olan Hampton aktif, karizmatik bir örgütçüydü ve öldürülmeden önce işçi sınıfından beyazlarla bağlantı kurma ve Porto Riko’lu, yerli Amerikalı, Latin Amerikalı, beyaz ve Çinli-Amerikalı radikalleri içeren bir “Gökkuşağı Koalisyonu” oluşturma konusunda çaba gösteriyordu. Newlyweeds (2013), Mulignans (2015) ve LaZercism (2017) filmleriyle tanınan siyahi yönetmen Shaka King’in yönettiği filmin diğer önemli oyuncuları ise Jesse Plemons, Dominque Fishback, Ashton Sanders, Algee Smith, Lil Rel Howery, Jermaine Fowler, Martin Sheen, Robert Longstreet, Darrell Britt-Gibson, Dominique Thorne, Caleb Eberhardt ve Amari Cheatom. Normal takvimi 21 Ağustos olan film, pandemic nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiş durumda.