Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
28/04/2021

Batı Yakasının Hikayesi filminin yeni uyarlamasından fragman geldi

Steven Spielberg'ün yönetmenliğinde 10 Aralık’ta izleyiciyle buluşacak olan Batı Yakasının Hikayesi (West Side Story) filmi, 1961 tarihli filmin günümüz uyarlaması olarak beyazperdedeki yerini alacak.

The Walt Disney Company, Academy Ödüllü yönetmen Steven Spielberg'ün yönettiği West Side Story’nin (Batı Yakasının Hikayesi) yeni film uyarlamasının ilk fragmanını paylaştı. İki genç arasındaki yasak aşkı ve farklı etnik kökenlere sahip olan iki sokak çetesi arasındaki rekabeti konu eden 1957 tarihli West Side Story müzikalinin ilk beyazperde uyarlaması, 1961’de gerçekleşmişti. Dönemine adeta damga vuran ve tam 10 dalda Oscar kazanan West Side Story, müzikal film türünün unutulmaz örneği olarak tarihe geçti. Üç Oscar’lı efsane yönetmen Steven Spielberg de bu efsaneyi yeni yüzyıla taşıyan isim olmayı hedefliyor.
 


10 Aralık’ta izleyiciyle buluşacak olan West Side Story, 1961 tarihli filmin günümüz uyarlaması olarak beyazperdedeki yerini alacak. Ezeli düşman iki sokak çetesi Jetler ve Köpekbalıkları’nın engel olduğu bir aşk hikayesini konu alan film, modern bir Romeo ve Juliet hikayesi olarak tanımlanıyor. Bu iki çetenin ayrı ayrı bireyleri olan Maria ile Tony’inin zorluklarla dolu aşkını 60 sene önce Natalie Wood ile Richard Beymer ete kemiğe büründürmüştü. Şimdi ise karşımıza Uyumsuz ve Baby Driver gibi projelerde yer alan Ansel Elgort ile daha önce bilinen herhangi bir projede yer almamış olan Rachel Zegler çıkıyor. 2021’in ödül canavarlarından biri olması beklenen yapım, yılın en heyecan verici projelerinden biri.