Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
07/04/2021

7 Mayıs’ta Netflix’te ekrana gelecek Monster filminden fragman geldi

Ağır ceza gerektiren cinayetle suçlandığında dünyası başına yıkılan 17 yaşındaki onur öğrencisi Steve Harmon'ın hikâyesini anlatan Monster filmi, 7 Mayıs’ta Netflix ekranlarında olacak.

Netflix, uzun zamandır merakla beklenen Monster filminin yayın tarihini bir fragman eşliğinde duyurdu. Monster, ağır ceza gerektiren cinayetle suçlandığında dünyası başına yıkılan 17 yaşındaki onur öğrencisi Steve Harmon'ın (Kelvin Harrison, Jr.) hikâyesini anlatan sarsıcı bir film. Dünya prömiyerini 2018 yılında Sundance Film Festivali'nde gerçekleştiren film, Harlem'den gelen ve seçkin bir lisede okuyan akıllı, sempatik bir sinema öğrencisinin hayatının geri kalanını hapiste geçirmesine neden olabilecek karmaşık hukuk mücadelesindeki dramatik serüvenini konu alıyor.
 


Walter Dean Myers'ın 1999 yılında yayınlanan ödüllü romanından beyaz perdeye aktarılan Monster'ın haklarını Netflix geçtiğimiz sene satın almıştı. Sundance Film Festivali'nde drama kategorisinde Büyük Jüri Ödülü adayı olan Monster, 7 Mayıs’ta Netflix’te ekrana gelecek. Filmin oyuncu kadrosunda başroldeki Kelvin Harrison Jr.'ın yanı sıra Dreamgirls, Sandy Wexler, Cats gibi yapımlarda izlediğimiz müzisyen Jennifer Hudson; Tenet ve BlackKklansman'ın yıldızı John David Washington; The Batman'in James Gordon'ı Jeffrey Wright; Tim Blake Nelson, Jennifer Ehle, Lovie Simone gibi isimler yer alıyor.