Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
EDEBIYAT
11/04/2018

Tolkien imzalı yeni Orta Dünya romanı geliyor

Fantastik edebiyat ve Orta Dünya romanlarının hayranlarına müjde! Yazın JRR Tolkien imzalı yepyeni bir roman okuyacağız!

 

JRR Tolkien imzalı kitaplar ölümünden yıllar sonra bile piyasaya çıkmaya devam ediyor. Tolkien Vakfı'nın da kurucusu olan ve ömrünün neredeyse tamamını Tolkien'in el yazmaları ve notlarını derlemeye adayan oğlu Christopher Tolkien sayesinde büyük ustanın kitaplarını okumaya devam ediyoruz. Yeni Tolkien kitabının adı The Fall of Gondolin olarak açıklandı.
Tolkien hayranları, Gondolin şehrini Orta Dünya'da geçen efsanevi romanlar arasında yer alan Silmarillion'dan hatırlayacaktır. Bu kitap işte o kadim şehrin hikayesine odaklanıyor. Orta Dünya'nın karanlık lordu Morgoth, ondan saklanan kadim şehir Gondolin, Suların Efendisi Ulmo, Tuor ve Noldorin Elfleri bu fantastik eserin en dikkat çeken isimleri olacak. Kitabın kapağında ve içerisinde yer alan çizimlerin tamamı Alan Lee imzalı. Lee, yönetmen Peter Jackson'ın Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde sanat yönetmeni olarak çalışmış ve iki kez Oscar ödülü kazanmıştır. The Fall of Gondolin tüm dünyada 30 Ağustos'ta piyasada olacak. Kitabın bu tarihten kısa süre sonra ülkemizde de Türkçe edisyonuyla satışa çıkması bekleniyor.