Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
07/06/2021

Young Royals dizisi 1 Temmuz’da Netflix'te ekrana gelecek

Türk asıllı İsveçli yönetmen Rojda Şekersöz'ün yönettiği Netflix'in gençlik dizisi Young Royals, İsveç’in prestijli yatılı okulu Hillerska’da okuyan Prens Wilhelm’in etrafında dönüyor.

Netflix’in İsveç yapımı yeni gençlik dizisi Young Royals, 1 Temmuz’da ekran macerasına başlayacak. Netflix’in The Crown ve Bridgerton gibi kraliyet ailelerini konu adan dizilerine eklenecek olan Young Royals, diğer iki diziye göre daha genç bir kitleye hitap ediyor. İsveç’in prestijli yatılı okulu Hillerska’daki öğrencileri konu alan dizi, Prens Wilhelm’in etrafında dönüyor. Prens Wilhelm (Edvin Ryding) prestijli yatılı okul Hillerska'ya geldiğinde gerçek benliğini keşfetme ve gerçekte nasıl bir hayat istediğini bulma fırsatı elde eder. Wilhelm, kraliyet yükümlülüklerinden uzakta, koşulsuz sevgi dolu ve özgür bir gelecek hayal etmeye başlar. Ancak beklenmedik şekilde veliaht olmasının ardından, yaşadığı ikilem giderek büyür. Artık Wilhelm için aşkı ve görevleri arasında bir seçim yapma zamanı gelmiştir.

 Rojda Sekersöz ve Erika Calmeyer’i yönetmen koltuğunda göreceğimiz Young Royals adlı dizide İsveç’in tanınmış aktrislerinden Pernilla August, Kraliçe Kristina’yı canlandıracak. Prens Wilhelm’in Hillerska’daki sınıf arkadaşlarına ise Malte Gårdinger, Frida Argento, Nikita Uggla ve Omar Rudberg hayat verecek. Aslen Maraşlı olup 1989'da Stockholm'de doğan Rojda Şekersöz, İsveç'in en parlak genç yönetmenleri arasında gösteriliyor. Senaryosunu Lisa Ambjörn’ün kaleme aldığı dizinin ilk sezonu toplam 6 bölüm sürecek