Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
29/09/2022

Vampirle Görüşme dizi uyarlamasıyla AMC ekranlarında olacak

Anne Rice'ın 1976'da yayınlanan gotik vampir romanı Interview with the Vampire yani Vampirle Görüşme, 1994 tarihli unutulmaz filminden sonra bu kez televizyon uyarlamasıyla ekranlarda olacak

Interview with the Vampire yani Vampirle Görüşme, geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Amerikalı yazar Anne Rice'ın 1976'da yayınlanan gotik bir vampir romanıdır. Rice'ın 1968 yalında kaleme aldığı kısa bir hikayeye dayanan roman, hayatının hikayesini bir muhabire anlatan vampir Louis de Pointe du Lac’ı merkezine alıyordu. Kitapları dünya çapında 150 milyonun üzerinde satan Anne Rice’ın ilk ve en sevilen romanı, tam 28 sene sonra, bu kez televizyon ekranlarına uyarlanıyor. 1994 yılında romanın film uyarlaması sinemalarda gösterilmiş ve Neil Jordan tarafından yönetilen film, Tom Cruise, Brad Pitt, Antonio Banderas, Christian Slater ve Kirsten Dunst’lı muhteşem kadrosuyla kült filmler listesine girmeyi başarmıştı.

 Interview with the Vampire - Vampirle Görüşme, bu kez Rolin Jones tarafından aynı isimle dizi olarak uyarlandı. AMC ekranlarında izleyeceğimiz dizide vampir Lestat de Lioncourt rolünde Sam Reid, sevgilisi ve çırağı Louis de Pointe du Lac rolünde Jacob Anderson, çocuk vampir Claudia rolünde Bailey Bass ve Rashid rolünde Assad Zaman yer alıyor. Hikaye, vampire dönüşmüş bir adam olan Louis de Pointe du Lac'ın günümüzde verdiği bir röportaj üzerinden ilerliyor. Louis, hayat hikayesini, onu vampire çeviren Lestat de Lioncourt'la tanışmasını ve ardından başlarından geçenleri anlatıyor. Dizi, genel anlamda Rice'ın romanını takip etse de bazı değişiklikler de söz konusu. Louis, kitapta 18. yüzyılın sonlarında yaşayan, zengin ve beyaz bir köle sahibiyken; dizide 20. yüzyılın başlarında New Orleans'ta yaşayan siyahi bir adam olarak karşımıza çıkacak. Interview with the Vampire dizisinin ilk bölümü 2 Ekim’de seyirciyle buluşacak.