Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
29/02/2020

Uyuşturucu dünyasındaki hesaplaşmaları ele alan ZeroZeroZero dizisi, 6 Mart'ta başlıyor

Roberto Savino’nun aynı adlı romanından uyarlanan ve ilk gösterimini Venedik Film Festivali'nde yapan İtalyan suç dizisi Zerozerozero, uyuşturucu dünyasındaki büyük hesaplaşmaları ekrana taşıyor.

Televizyon dünyasında suç dizileri dört ana kola ayrılır. Amerikan suç dizileri, genellikle hem suçlu hem de kolluk kuvvetleri tarafından konuları eşdeğer ölçekte ele alırlar. İngiliz yapımı suç dizileri, dedektifin tarafından hikaye anlatmayı uygun görseler de esas olan vakanın kendisidir ve ana konu hep onun etrafından döner. Kuzey Avrupa suç dizilerinde ise, karakterlerin günlük yaşamları ve siyaset çoğu zaman suçlunun da suçun da önüne geçer. Bir de bu disiplinlere uymayan serseri mayınlar vardır. Narcos ya da Gomorra gibi uluslararası yapımlar hemen hemen tüm öğelere eşit derecede kafa yorarlar; diğer kategorilerdeki rakiplerinden çok daha kanlıdırlar ve tabiri caizse vurdukları yerden ses gelir! Gomorra’nın yapımcılarının yeni projesi ZeroZeroZero da bu geleneği sürdüren bir yapım olacak.
 Roberto Savino’nun aynı adlı romanından uyarlanan bu İtalyan yapımı dizi, izleyenin gözünün yaşına bakmayacak kadar sert bir yapım olacak. İlk gösterimi Venedik Film Festivali'nde yapılan Zerozerozero, Latin Amerika'nın karanlık köşelerinde başlayan hikayesiyle kartellerin arasındaki güç savaşlarını ve uyuşturucu dünyasındaki büyük hesaplaşmaları ekrana taşıyor. ZeroZeroZero, uluslarası kokain imparatorluğunu, onun global ölçüde politik ve ekonomik etkilerinin hikayesini eş derecede güce aç ve vahşi suçlular üzerinden anlatacak. ZeroZeroZero'nun başrollerinde Birdman, Oblivion ve Black Mirror yapımlardan tanıdığımız Andrea Riseborough, Chronicle, Kill Your Darlings, A Cure for Wellness, The Place Beyond the Pines filmlerinde oynayan Dane DeHaan ve In Treatment dizisindeki performansıyla Altın Küre kazanan, en son War of the Worlds dizisinde karşımıza çıkan Gabryel Byrne yer alıyor. 6 Mart’ta Amazon Prime’da ZeroZeroZero ile randevunuz var. Dizinin ülkemizdeki yayın hakkı ise BluTv'de olacak.