Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
07/10/2017

The Walking Dead'in 8. sezonunda neler yaşanacak?

Tüm zamanların en çok izlenen dizilerinden The Walking Dead, 22 Ekim'de sekizinci sezonuyla ekranlara dönüyor. 


The Walking Dead'in yedinci sezonu, o sezona kadar gördüğümüz her şeyi unutturacak kadar kanlı ve karanlıktı. Rick ve diğer hayatta kalanların Negan ve Saviors ordusunun zulmü altında ezilmesini izlemek resmen içimizi kıymıştı. The Walking Dead bir korku dizisinden beklenen her şeyi fazlasıyla vermiş gözükmesine rağmen, hayranları çok da tatmin eden bir sezon geçirmemişti. Yedinci sezonun genel temposu hem oldukça düşüktü hem de arapsaçı haline gelen senaryo çözülemediği noktaları boş verip elde kalan kısımlarla devam ettiğinden, kurgudaki kopukluklar daha net göze batmıştı. Hiçbir önem teşkil etmeyen karakterlere odaklı bölümlerse, dizinin hayranları için izlemesi angaryaya dönüşen bir hengame haline gelmişti.
Şimdi bizleri yeni bir sezon bekliyor. Görünüşe bakılırsa yapımcılar geçen sezondan derslerini almışlar; zira hem oyuncular hem de yönetmenler yakın dönemde verdikleri tüm röportajlarda yeni sezonda bir önceki sezonun eksiklerini görmeyeceğimizi vurguladılar. Üstüne üstlük her bölümün yüksek doz aksiyon içereceğini ve senaryonun çılgın yönlere sapacağını da dile getirdiler. Özetle, The Walking Dead emekçileri izleyicileri temposuyla titretecek bir sezonun geldiğinin sözünü ekipçe veriyor.


Dizinin yapımcısı Scott Gimple, bu sezonu yazmaya başladıkları sırada, dizinin dinamiklerini adeta yeniden keşfettiklerini söylüyor. Gimple, yedinci sezonda yaşananların atlatılması gereken bir süreç olduğunu düşünüyor ve ekibin bu sürecin altından en azından yüzde 80 başarıyla kalktığını düşünüyor. Ancak Gimple hayranların memnuniyetsizliğinin de farkında. Bu sezonda çok önemli karakterlerin merkezde olacağı ve bu merkezin düzeninin hemen her bölümde baştan aşağı değişeceğini ifade eden Gimple, seyircilerin bir bölüm bile kaçırması halinde dizide yaşanacak büyük değişimler ıskalayacaklarını söylüyor. Sıkı The Walking Dead hayranlarının zaten şovu tam saatinde izleyeceklerinden emin olan Gimple, özellikle arada sırada diziyi izleyen seyircilerin bu sezon ekran karşısına mıhlanacaklarını iddia ediyor.
2017'ye kadar The Walking Dead dünya televizyonlarında en yüksek reyting alan diziydi. Bu gücünü geçtiğimiz aylarda Game of Thrones'a kaptıran The Walking Dead ekibi, eğer dersine yeterince iyi çalışmamışsa bunun cefasını ziyadesiyle çekeceğe benziyor. Yapımcılara göre dizinin en sevilen karakterleri sürpriz eşleşmeler yaşayacak ve ikili-üçlü gruplara bölünecekler.


The Walking Dead'in sıkı hayranları dizinin sekizinci sezon fragmanını gördüklerinde küçük çaplı bir şok yaşamışlardı. Fragmanlarda Rick hayli yaşlanmış, sakalları beyazlamış haldeydi ve bir baston yardımıyla yürüyebiliyordu. Dizi, uyarlandığı çizgi romanın en can alıcı bölümü olan All Out War'u bu sezon uyarlayacak. Bu sezonda hayatta kalanlar, Negan'a karşı birleşerek devasa bir direniş planlayacaklar.
All Out War'un sonunda, çizgi romanlar iki yıllık bir zaman atlaması yaşayarak olayları savaşın üstünden belirli bir süre geçince anlatmaya devam etmişlerdi. Gimple, bu atlamanın aynısının dizide de yaşanacağını açıkladı. Tahminimiz, The Walking Dead'in sezon arasında savaşın biteceği ve sezonun ikinci yarısı başladığında yaşananların iki yıl sonrasından devam edileceği yönünde. Bu arada Gimple, yaşanacak zaman atlamasından kaynaklanan boşlukta Maggie'nin bebeğinin doğumunu görüp göremeyeceğimiz sorusunu yanıtsız bırakıyor. Bunu Maggie'nin ya da bebeğinin başına bir şey geleceğine dair bir yorum olarak mı algılamalı? Şimdilik kaynayan kazanın ateşini daha da harlamayalım.

 


Carl rolünde izlediğimiz Chandler Rigg'e göre, All Out War gerçek bir savaştan farksız olacak! Ölümler, patlamalar ve şimdiye dek görmediğimiz bir yüzüyle Negan belli ki bu sezonda aklımızı başımızdan alacak. Rick rolündeki yakışıklı yıldız Rick ise, çıtayı biraz daha yükseltiyor. Usta oyuncuya göre her savaşta olduğu gibi bu savaşta da korkunç şeyler yaşanacak ve izleyeceğimiz olaylar akıl sağlığımızın sınırlarını zorlayacak!
The Walking Dead'in yeni sezonu ABD'de 22 Ekim gecesi yayınlanacak. Bu arada yeni sezonun ilk bölümü için bambaşka bir anlam da taşıyor. 22 Ekim gecesi yayınlanacak bölümle The Walking Dead dalya diyor ve 100. bölümüyle seyircisinin karşısında şov yapmaya hazırlanıyor. Yüzler kulübüne katılan The Walking Dead, eminiz bu önemli bölümün hakkını verecektir.

The Walking Dead 8. sezon fragmanı: