Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
24/09/2020

The Suicide Squad filmine prequel dizi geliyor: Peacemaker

2021’de yeni filmini izleyeceğimiz The Suicide Squad serisine prequel dizi geliyor. Peacemaker karakterine odaklanan dizinin 8 bölümlük sezonunun tamamının senaryosu James Gunn tarafından yazıldı.

Suicide Squad serisinin Ağustos 2021'e kadar yeni bir filmi çıkmayacak ancak şimdiden filmin öncesindeki olayları konu alacak bir yan yapım gündemde. Filmin yazarı ve yönetmeni James Gunn, HBO Max'te yayınlanacak bir aksiyon-macera-komedi dizisi olan Peacemaker için oyuncu John Cena ile yeniden bir araya geliyor. HBO Max, Gunn'ın sekiz bölümün tamamını kaleme aldığı ve ilki dahil birçok bölümü yönettiği sekiz bölümlük ilk sezon için önceden sipariş vermişti. Cena, bu yapımda da vizyona girecek filmde canlandırdığı karaktere hayat verecek ve onun kökenlerini araştıracak.
 


The Conjuring (Korku Seansı) korku filminin yanı sıra DC filmi Aquaman'in de yapımcısı olan Gunn ve Peter Safran dizinin yürütücü yapımcılığını WWE'de üne kavuşmuş aktör Cena ile birlikte üstlenecek. Peacemaker'ın Gunn rakip Marvel Studios filmi Guardians of the Galaxy'nin (Galaksinin Koruyucuları) üçüncüsü için çalışmaya başlamadan önce 2021'in başlarında prodüksiyon aşamasına geçmesi hedefleniyor. Suicide Squad'ın Warner Bros. Pictures tarafından 6 Ağustos 2021'de sinemalara dağıtılacağı öngörülüyor.


Peacemaker, ilk kez daha sonra DC tarafından satın alınan Charlton Comics'in yayınladığı 1966 tarihli bir çizgi romanda görünmüştü. Dizinin duyurusunu yapan HBO Max'e göre Christopher Smith'in karakteri, "ne pahasına olursa olsun barışa inanan bir adam - onu elde etmek için kaç kişiyi öldürmek zorunda olursa olsun”. Kaynaklara göre bu karakter, filmin ilk kurgularında sahneleri çalmasıyla Warners yöneticilerinin gözdesi olduğunu kanıtlamıştı. Gunn yaptığı açıklamada, "Peacemaker, bu süper kahramanın/süper kötü adamın/ve dünyanın en büyük pislik torbasının merceğinden güncel dünya meselelerini araştırmak için bir fırsat." diye konuştu.