Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
29/09/2020

The Mandalorian'ın 30 Ekim'de başlayacak 2. sezonunda neler yaşanacak?

Disney+'ın Star Wars hayranlarını mest eden dizisi The Mandalorian, ikinci sezonuyla 30 Ekim'de ekranlara geliyor. Yayımlanan fragman ve haberler ışığında, yeni sezonda neler olacacağına gelin beraber bakalım.

Star Wars evreninde geçen ilk live-action dizi olan The Mandalorian, geçtiğimiz yıl Disney’in yeni açılan dijital platformu Disney+’ta izleyici ile buluşmuş ve tüm Star Wars hayranlarının kalbini tam 12’den vurmayı başarmıştı. Iron Man, The Jungle Book ve The Lion King yeniden çevrimi gibi filmlerin yönetmeni olan Jon Favreau’nun yaratıcısı olduğu dizi, 8 bölümlük ilk sezonuna 27 Ekim’de noktayı koymuş ve kafalarda pek çok soru işareti ve teoriyle Star Wars hayranlarını öylece bırakıvermişti. İlk sezonunun finalinde, Baby Yoda'nın ortaya çıkışıyla izleyiciler şok olmuş ve direkt ikinci sezon beklemeye başlamışlardı zira Baby Yoda'nın henüz yüzü bile gösterilmemişti. Yeni ortaya çıkan haberler ve son fragmanlardan anladığımız kadarıyla Mandalorian, artık Baby Yoda'nın hem koruyucusu hem de yol arkadaşı haline geliyor. Mandalorian, geçmişinde Jedi'larla sürtüşmeler yaşasa da Baby Yoda'yı Jedi Temple'a gidip güvenilir bir Jedi'ya teslim etmesi gerektiğini içten içe biliyor. Ancak tabii ki bu çetrefilli yolda karşılarına birçok düşmanın çıkacağını tahmin etmek güç değil.
 30 Ekim’de başlayacak ikinci sezonunun tanıtımlarında Tusken Raiders'ı görmek mümkün. Tusken Raiders, Star Wars evreninde çok önemli yeri olan bir gezegen, Tatooine'in yerel savaşçıları olduğu için akıllara hemen "Mandalorian ile Baby Yoda Tatooine'e mi gidecekler?" sorusunu getiriyor. Henüz bu konuyla ilgili net bir bilgi yok. Ancak Tusken Raiders kalkıp başka bir gezegene gitmediyse, dizinin ikinci sezonunda Tatooine'e misafir olacağımızı söyleyebiliriz. Fragmanın ipucu verdiği bir başka mekan ise Luke Skywalker'ın zamanında donarak ölmemek için binek hayvanını kesip içine saklandığı Hoth. Hoth karla örtülü, buzulların oluşturduğu gezegen Ilum'da bir yerleşim yeri ve fragmanda böyle bir ortamı açık bir şekilde görebiliyoruz.
 İlk sezonda büyük role sahip olan Greef Karga, Moff Gideon ve Cara Dune ikinci sezonda da yer alıyor. Yeni karakterler içinse etrafta oldukça heyecanlı dedikodular dolaşıyor. Battlestar Galactica'da kendisine çok büyük bir hayran kitlesi toplayan karakter Starbuck'a hayat veren Katee Sackhoff'un, The Mandalorian'ın ikinci sezonunda Bo-Katan Kryze'ı canlandıracak. Star Wars: The Clone Wars ve Star Wars Rebels animasyonlarında önemli bir yeri olan Bo-Katan Kryze'ın, Katee Sackhoff gibi popüler bir isim sayesinde çok daha fazla üne kavuşacağını düşünüyoruz. The Clone Wars'tan The Mandalorian'a yatay geçiş yapan bir başka güçlü karakter de Ahsoka Tano olacak. Eski Jedi Padawan'lardan olan Ahsoka Tano'yu en son Daredevil, Luke Cage ve Iron Fist'ten hatırlayacağınız hemşire Claire Temple'ı oynayan Rosario Dawson'ın canlandıracak. Ayrıca Ahsoka Tano'nun diziye katılmasıyla, Baby Yoda'nın geçmişiyle ilgili soruların yanıt bulacağını tahmin ediyoruz.
 


Daha önce sadece Chuck Wendig'in yazdığı Star Wars: Aftermath kitabında yer alan karakter Cobb Vanth da The Mandalorian'ın ikinci sezonuna dahil oluyor. Cobb Vanth, kölelikten Tatooine'de şerifliğe yükselen, azimli ve adaletli bir karakter. Bu karaktere can vermesi için seçilen aktör ise Timothy Olyphant. Olyphant'ı birçok film ve diziden tanıyoruz ama daha önce oynadığı en ünlü karakterler Hitman'de Agent 47 ve Netflix'in komedi dizisi Santa Clarita Diet'da Joel Hammond. Yeni karakterlerle ilgili bir başka dedikodu, Star Wars evreninin en amansız kelle avcısı Boba Fett'in de The Mandalorian'da boy göstereceği. Daha önceki Star Wars filmlerinde Boba Fett'in klonlandığı babası Jango Fett'i canlandıran aktör Temuera Morrison'ın imdb sayfasında The Mandalorian'ı ve Boba Fett ismini görenler hemen bununla ilgili haberler yazmaya başladılar. Fragmanda konuyla ilgili bir gönderme bulunmasa da imdb'de böyle bir güncellemenin yapılması, Morrison'un ikinci sezonda Boba Fett'e hayat vereceği düşüncesini oldukça güçlendirdi.
 Bir rol düşünün ki kendi suratınız hep kapalı ve sadece sesinizle karaktere can veriyorsunuz. Mimikleriniz, kaş göz hareketleriniz, oyunculuğunuzun değerlendirilmesi gereken hemen hemen her sey demir bir kaskın altında gizli. Pedro Pascal gibi son dönemde popülerleşen bir isim için Mando'yu oynamak hem zor hem dezavantajlı gibi görünüyor. Pascal da durumdan rahatsızlığını yaratıcı ekibe dile getirmiş ancak dedikodulara göre yaratıcı ekip konuyla ilgili ellerinden bir şey gelmediğini belirtmiş. Pascal, şikayetlerini Lucasfilm'deki daha üst mercilere ilettiğinde ise "Bu rolü oynamak istemiyorsan gidebilirsin" cevabını almış. Söylentilere göre dizinin ikinci sezonunun çekimlerinin tam ortasında Pedro Pascal seti terk etmiş. Tüm bu olayların ekibin moralini epey bozduğu konuşulsa da dizinin başarısına güvenen yapımcılar krizin atlatıldığını ve Pascal'ın gidişinin bu başarıyı etkilemeyeceğini belirtmişler. Hatta Mando karakterinin diziden komple kaldırılmasını bile göze alabilecekleri söyleniyor. Ancak tabii ki daha hiçbir şey net değil ve bu dedikodular boş da çıkabilir. Bu arada ikinci sezonunda yönetmenlik koltuğuna oturacak isimler arasında Jon Favreau, ilk sezonun ikinci ve altıncı bölümlerini yöneten Rick Famuyiwa, Carl Weathers, ilk sezonun birinci ve beşinci bölümlerini yöneten Dave Filoni ve ünlü yönetmen Robert Rodriguez bulunuyor. 
 Yayınlanan fragmanın bir bölümünde, Mando ve Baby Yoda'yı usul usul takip eden, Jedi görünümünde esrarengiz bir karakter göze çarpıyor. Üstelik tam bu karakter kadrajdayken, Mando da geçmişinde problem yaşadığı Jedi'lara gönderme yapıyor. Haliyle bütün hayranlar etrafta bu takipçinin kim olduğu ile ilgili tahminlerini paylaşıyorlar ve bu tahminler bir ortak noktada buluşuyor: Yeni bir Jedi'ın Mando ve Baby Yoda ikilisine katılması söz konusu olabilir. Belki bu Jedi sayesinde Mando tekrar Jedi'lara güvenmeye başlar ve Baby Yoda'nın geleceği için onu Jedi'lara teslim etme konusunda içi rahatlayabilir. İkinci sezon ile beraber tüm bu dedikodu ve tahminlerin ne kadarının doğru olduğunu göreceğiz.