Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
09/09/2021

The Haunting of Hill House'un yaratıcısından yeni bir dizi: Midnight Mass

The Haunting of Hill House dizisiyle gerilim tutkunlarından tam puan alan Mike Flanagan'ın sıradaki Netflix projesi 24 Eylül’de ekrana gelecek toplam yedi bölümlük Midnight Mass dizisi olacak.

Netflix’in elini güçlendiren bir özelliği var. Eğer daha önce bir yönetmenle çalışmışlarsa ve bu işbirliğinden memnun kalmışlarsa bu yönetmenlerle tekrar tekrar çalışmak konusunda oldukça istikrarlılar ve bu istikrar da Netflix’e kalite garantili yapımlar olarak geri dönüyor. Netflix’le Hush ve tüm zamanların en iyi Stephen King uyarlamalarından olan Gerald’s Game’de çalışan, bunların haricinde Oculus ve Ouija: Origin of Evil gibi gişede ses getiren yapımlara imza atan başarılı yönetmen Mike Flanagan, bu defa kariyerinde ilk kez tüm bölümlerini yönettiği bir dizi projesi olan The Haunting of Hill House (Tepedeki Ev) ile tam puan almıştı. Shirley Jackson'un 1959 senesinde yayınlanan klasik korku romanı The Haunting of Hill House'un dizi uyarlaması ile büyük beğeni toplayan Mike Flanagan, şimdi de Midnight Mass (Gece Yarısı Ayini) ile gündemde.

 
24 Eylül’de Netflix’te ekrana gelecek Midnight Mass, dış dünyadan soyutlanmış olarak yaşayan bir grup ada sakininin öyküsünü anlatıyor. Bu küçük topluluğun üyeleri arasındaki farklılıklar, gözden düşmüş genç bir adamın (Zach Gilford) geri dönüşü ve karizmatik bir rahibin (Hamish Linklater) gelişiyle iyice belirgin hâle gelecek. Peder Paul'un Crockett Adası'na ayak basmasının hemen ardından gerçekleşen açıklanamayan olaylar ve sözde mucizelerin körüklediği yeni dinî coşku ise topluluğu etkisi altına almaya başlayacak. Flanagan tarafından yaratılan ve yönetilen yedi bölümlük mini dizide Kate Siegel, Rahul Abburi, Crystal Balint, Matt Biedel, Alex Essoe, Annarah Cymone, Annabeth Gish, Rahul Kohli, Kristin Lehman ve Robert Longstreet rol alıyor.