Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
20/03/2020

The Evil Dead yönetmeni Sam Raimi’den antoloji dizisi: 50 States of Fright

80'li yıllarda çektiği Evil Dead serisiyle korku türüne yön veren yönetmenlerden olan Sam Raimi'nin Quibi'de yayınlanacak yeni antoloji dizisi 50 States of Fright için ilk fragman yayınlandı.

Yeni çevrim içi seyir platformlarından Quibi'nin anlaşma imzaladığı efsane yönetmenlerden biri de korku sinemasının taçsız krallarından The Evil Dead’in yönetmeni Sam Raimi oldu. 50 States of Fright adlı projenin yapımcılığını üstlenen Raimi, her bir bölümde başka bir Amerikan eyaletine ait şehir efsanelerini tüm şiddetiyle gözler önüne serecek olan bir yapıma imza atmış. Quibi kanalının formatı gereği tüm yapımlar sadece cep telefonu ve tablet ekranlarından izleniyor ve her bir dizi bölümü maksimum 10 dakika sürüyor! Antoloji dizinin ilk sezonundaki hikayeler Colorado, Florida, Iowa, Kansas, Michigan, Minnesota, Missouri, Oregon ve Washington eyaletlerinden alınmış.
 Şehir efsanesi kültürü ABD'de yüz yıllardır varlığını sürdüren bir öykü tipi olduğu için Raimi ve ekibine işleyecek bol malzeme çıkacaktır diye düşünüyoruz. Bizim esas merak ettiğimiz konu ise, Quibi'nin seyir formatının izleyicide karşılık bulup bulamayacağı! Nisan ayında yayın hayatına başlayacak olan bu platformun nasıl tepkiler alacağını merak ediyoruz. Dizinin oyuncu kadrosunda Taissa Farmiga (American Horror Story), Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel, Manhattan), Christina Ricci (The Lizzie Borden Chronicles, Pan Am), Ron Livingston (Loudermilk, A Million Little Things), Asa Butterfield (Sex Education), Travis Fimmel (Vikings), Ming-Na Wen (Agents of S.H.I.E.L.D., Stargate Universe), John Marshall Jones (Grand Hotel, Hart of Dixie), Lulu Wilson (The Haunting of Hill House, Sharp Objects), Christopher Heyerdahl (Van Helsing, Hell on Wheels), Alex Fitzalan (The Society) ve Elizabeth Reaser (The Haunting of Hill House, The Ex List) gibi pek çok tandık isim yer alıyor.