Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
02/12/2020

Tek sezonluk yeni Stephen King uyarlaması The Stand, 17 Aralık'ta başlıyor

Stephen King'in sevilen romanından uyarlanan The Stand dizisi 17 Aralık'ta başlıyor. King’in senarist ve uygulayıcı olarak yapımcı kadrosunda yer aldığı dizi, tek sezonluk post-apokaliptik bir macera olacak.


Stephen King'in 1978 tarihli post-apocalyptic fantezi romanı The Stand, aslında 1994 yılında da mini dizi olarak yayımlanmıştı. 17 Aralık’ta yeni uyarlamasıyla ekranlara dönecek olan The Stand dizisi, biyolojik silah olarak kullanılan influenza virüsünün dünya nüfusunun büyük bir kısmını yok etmesi, sağ kalan bir avuç insanın iki farklı gruba bölünmesi ve iyiyle kötü arasındaki bitmek bilmeyen savaşı konu alıyor. Ölümcül salgından kaçan insanlar kendilerini bu durumdan kurtarmanın yollarını ararlarken, aynı zamanda bir lider de aramaktadırlar. Umudu aradıkları kişi, 108 yaşındaki Mother Abigail'dir.
 


Öteki tarafta ise, kötü niyetli bir varlık (Randall Flagg) vardır. Dizide James Marsden'ı, Stu Redman rolünde izleyeceğiz. The Stand'in standartlarında klasik kahraman diyebileceğimiz tek isim olan Stu, inançlı bir fabrika işçisini canlandırıyor. Amber Heard'ü ise, Stephen King'in dokuz kitabında yer alan, güçlü ve kötü büyücü, Randall Flagg'e doğru adeta çekilen, hikayenin kötü kahramanı olan Nadine Cross olarak izleyeceğiz. Odessa Young, doğacak olan çocuğu geleceğe şekil verecek olan genç bir hamile kadın Frannie Goldsmith rolünde oynuyor. Henry Zaga ise kendini başkalarını kurtarmak için tehlikeye atmaktan çekinmeyen sağır ve dilsiz Nick Andros'u canlandırıyor.
 


Greg Kinnear, Glen Bateman'a ve Whoopi Goldberg ise Mother Abigail'e hayat verecek. True Blood ve Big Little Lies'dan tanıdığımız Alexander Skarsgård da bu kadroda yer alıyor ve Randall Flagg olarak karşımıza çıkıyor. Son yıllarda popülerliği oldukça artan genç yetenek Ezra Miller'ı ise Trashcan Man rolünde izleyeceğiz.  Heyecan verici haberlerden biri ise, Stephen King'in The Stand 2020 için yeni bir son hazırladığı. Bu yeni son ile King, romanın sonunda sağ kalan insanlara neler olduğunu anlatacak. Toplam 10 bölümden oluşacak ve 10 saat sürecek olan bu epik maceranın, The Stand romanının hakkını vereceğini düşünüyoruz.